Kitap okuma isteğim yok

244012

Hectopat
Makaleler
7
Gördüğüm kadarıyla çok yararlı bir şey ama film, dizi vs. kadar ilgimi çekmiyor. Ara ara okumayı deniyorum ama sersemliyorum. Kendime bu alışkanlığı nasıl kazandırabilirim?

Hayran olduğunuz kişilerin biyogrofisini okuyarak başlayabilirsiniz. Ben öyle başlamıştım.
Veya Körlük, Oblomov gibi sıkıcı olmayan romanları da okuyabilirsiniz.

Gördüğüm kadarıyla çok yararlı bir şey ama film, dizi vs. kadar ilgimi çekmiyor. Ara ara okumayı deniyorum ama sersemliyorum. Kendime bu alışkanlığı nasıl kazandırabilirim?
Hocam açıkca söyleyim, kitap okumak çok güzel, çok zevkli bir şey değil aslında. Kitabı insanlar bilgi edinmek ve kültürünü geliştirmek için okur, kitap her yönden fayda sağlar, çok faydası vardır, o yüzden tercih edilir. Bir de şöyle bir şey var, kitap okumak zevkli değil derken, şunu kastediyorum, her tür kitap, her kitap okurken zevk vermiyor. İlgini çeken tarzdaki kitapları okuman lazım. Bu tarzlarda genelde Polisiye, Bilim Kurgu, Fantastik, Macera oluyor. Tavsiyem, bu dediğim türleri okuman ve okuduğun kitabın Roman olması. Sürükleyici kitaplar genelde Roman oluyor, hikayeleştirilmiş tarzda yazıldığı için.

Kaç yaşındasın?
Serüven peşinde (Tuncel Altınköprü)
Macera geçidi (Tuncel Altınköprü )
2 Kitap da harika ikisi de seri 2.sinde kahraman sensin.

Kaan1940'ın dediği gibi Atsız'ın gerçekten aşırı pürüzsüz bir üslubu vardır. Türk tarihine merakın varsa Nihal Atsız'ın tarihi kitaplarını sana öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı