Kitap okumaya Kürk Mantolu Madonna ile başlanır mı?

253662

Hectopat
Kitap okumayı severlere bir şey soracağım.
Son 10 yıldır hiçbir kitap okumadım öncesinde de pek bir şey okumuşluğum yok birkaç kitaba başlayıp okuyup yarısında bırakmışlığım var.
Belki de bu yanlış kitaplardan başlamamdan kaynaklanmış olabilir.

Şimdi Kürk Mantolu Madonna kitabını aldım bununla başlayayım diyorum. Sizce nasıl bir fikir?
İlk kitap olarak iyi bir seçim mi?
Yoksa ne önerirsiniz ve hangi zamanlar kitap okumak en iyi zamandır?

@Aras the Great @Eray T

Son 10 yıldır hiçbir kitap okumadım öncesinde de pek bir şey okumuşluğum yok birkaç kitaba başlayıp okuyup yarısında bırakmışlığım var.

Şimdi kürk mantolu madonna kitabını aldım bununla başlayayım diyorum. Sizce nasıl bir fikir?

@Aras the Great @Eray T

Anime tarzı severseniz daha akıcı olur manga alabilirsiniz ama herkes sevmez.

Mutlaka okumalısınız çok güzel bir kitap ancak başlangıç kitabı olarak tavsiye etmem. Bir tık yavaş, karanlık bir teması var bana göre. İlk olarak kısa, dünya klasiklerinden başlamanızı tavsiye ederim.

Şimdi Kürk Mantolu Madonna kitabını aldım bununla başlayayım diyorum. Sizce nasıl bir fikir?

@Aras the Great @Eray T
Polisiye severseniz polisiyenin kraliçesini yani Agatha Christie öneririm. Hem diğerlerinden daha az sayfa sayısı hemde içine çekiyor en son On kişiydiler adlı kitabını okudum (eski adı on küçük zenci sanırım ırkçı isim diye değişti) beni baya etkiledi hele o son birkaç sayfa beni benden aldı. Kitap okumanın zamanı yok bana göre ben sabah da öğlen de akşam da yatmadan önce de okurum okumak istediğimde sizde ne zaman isterseniz o zaman okursunuz özellikle polisiye, korku/gerilim türünü severim eğer isterseniz çok bilinen ve daha az bilinen kaliteli yazarların kitaplarını önerebilirim.

Geri
Yukarı