Kitap okumaya ve test çözmeye üşenmek

• Konuyu başlatan Adsız 1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 4B
A

Adsız 1

Ziyaretçi
Merhaba, ben lise öğrencisiyim fakat ben ne zaman kitap okumaya çalışsam okumaya üşeniyorum. Aynı şekilde test çözmeye de üşeniyorum. Bu üşengeçliklerden kurtulabilmek için ne yapmalıyım?

Bir şey yapamazsın. Ders çalışmak ve kitap okumak senin için anlam ifade eden birer aktivitelere dönüşürlerse ancak üşenmemen mümkün olabilir. Yoksa bu kadar insanın dert ettiği bir sorun olmazdı okula gitmek, değil mi.

İlgini çeken konularla ilgili kitap alıp okumaya başla. Ders için ise motivasyona ihtiyacın var.

Ben şahsen eğlendiğim aktiviteleri yaptıktan sonra ders çalışırım ya da kitap okurum. Örneğin bilgisayar oyunları oynadıktan sonra ders çalışırım. Aksi takdirde en ufak bir istek bile oluşmaz içimde.

Mesela ben de hiç kitap okumayı sevmem ama paragraf çözerken sıkıntı çektiğimden mecbur okuyacaktım.
Ben de gittim oyun kitapları aldım :)
Ör;God of War.
Başlangıç açısından bence doğru bir seçim. Ama hep oyun kitapları alınarak devam edilmemeli bende sevdiğim kitap türlerinden başladım daha sonra dünya klasikleriyle devam ettim hala da klasikler okuyorum.

Başlangıç açısından bence doğru bir seçim. Ama hep oyun kitapları alınarak devam edilmemeli bende sevdiğim kitap türlerinden başladım daha sonra dünya klasikleriyle devam ettim hala da klasikler okuyorum.
Mesela şu anda 'Bir idam mahkumunun son günü' adlı kitaba başladım.
Hiç kitap okumayan biri iken yavaş yavaş başlamak bazen eziyet olabiliyor :)

Aynı sıkıntı bende de var, ben de 8. sınıf öğrencisiyim ve içimden hiç test çözmek ve kitap okumak gelmiyor. Yalnız değilsin. Ama yapanlar yapıyor. Günde 500 soru çözen arkadaşlarım var, nasıl yapıyorlar ben de anlamış değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı