Kitap satışı nereden yapılmalı?

RE_YNN

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, elimde 150-200 civarında çocuk ve dünya klasikleri kitapları var. Bunları nereden satmalıyım ve ne kadar edeceğini bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dolap'tan satabilirsiniz kitap satışı yapan çok kişi var. Ek olarak sahibinden ve Letgo gibi uygulamalarda ilan verirsiniz.

Dolap'tan satabilirsiniz kitap satışı yapan çok kişi var. Ek olarak sahibinden ve Letgo gibi uygulamalarda ilan verirsiniz.
7500 liralık satıştan 6400 kaldı ne dolabı asla bulaşmayın.

Kargo ücretini fiyata ekler öyle gönderir veya alıcı ödemeli olarak işaretler. Zor bir şey değil. Kitap satıcıları böyle yapıyor.

Hizmet bedeli falan da acayip yüksek o ne olacak kargo en ufak aşarsa 50 TL fazla kesilecek 200 lira üstü kargo satıcı ödüyor.Hem kargo ücretinide eklerse sıfırla aynı fiyat olcak.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-05-10-16-50-30-215_com.dolap.android.jpg
    Screenshot_2024-05-10-16-50-30-215_com.dolap.android.jpg
    62,2 KB · Görüntüleme: 15
Peki fiyatı ne kadar belirlemeliyim, hepsi güzel kitaplar. Harry Potter serisi vb klasikler var.

Hocam kitapların kondisyonu iyiyse, sıfır ayarındaysa örnek veriyorum sıfırı diğer sitelerde en ucuzu 100 ₺'dir, siz 50-60 civarına koyarsınız. 400 ₺'lik kitabı gidip 50 ₺'ye de koymazsınız atıyorum 250 ₺ dersiniz. Dolabı yükledikten sonra ilan yayınlama kısmında en altta fiyatı girerken size kalan tutar yazıyor, ona göre bir fiyat biçersiniz. Seri olan kitapları tek bir ilanda tek bir fiyat ile satın ayrı ayrı verip her kitaba ayrı komisyon + kargo ücreti ödemeyin. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi dolap komisyonları can sıkıcı maalesef ama ürünler çok hızlı satılıyor, kullanıcısı çok fazla. Letgo'da 2 yıldır satamadığım birkaç ürünü dolapta 1 haftada sattım mesela. Elimden hızlıca çıkarmak istediklerimi üçe beşe takılmadan dolaba koyup satıyorum.

Hocam kitapların kondisyonu iyiyse, sıfır ayarındaysa örnek veriyorum sıfırı diğer sitelerde en ucuzu 100 ₺'dir, siz 50-60 civarına koyarsınız. 400 ₺'lik kitabı gidip 50 ₺'ye de koymazsınız atıyorum 250 ₺ dersiniz. Dolabı yükledikten sonra ilan yayınlama kısmında en altta fiyatı girerken size kalan tutar yazıyor, ona göre bir fiyat biçersiniz. Seri olan kitapları tek bir ilanda tek bir fiyat ile satın ayrı ayrı verip her kitaba ayrı komisyon + kargo ücreti ödemeyin. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi dolap komisyonları can sıkıcı maalesef ama ürünler çok hızlı satılıyor, kullanıcısı çok fazla. Letgo'da 2 yıldır satamadığım birkaç ürünü dolapta 1 haftada sattım mesela. Elimden hızlıca çıkarmak istediklerimi üçe beşe takılmadan dolaba koyup satıyorum.
1 hafta oldu daha 5 kişi gördü letgoda :(

1 hafta oldu daha 5 kişi gördü Letgo'da :(

Letgo ve sahibinden öyle maalesef. Dolaba koy sen beni dinle. Kargo / komisyonu çıkınca cebine kalmasını istediğin miktarı orada görüyorsun zaten ona göre fiyatını girersin. Gidip sıfır fiyatıyla aynı koyma kimse almaz o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı