Kitap Tarzı Sistem Toplama Rehberi Hazırlama

Hocam dogru diyorsun da sen sadece Technopat'a gore konusuyorsun. Disaridaki adam Technopat'a ilk geldiginde bir tek "Kor i7" ve "16 ciguli rem" biliyor. Iste bu yuzden boyle bir rehber hazirlayacagim. Hic yoktan hergun ayni sistemleri toplayip ayni seyeleri yazmayiz veya bunu azaltiriz.

Hocam dogru diyorsun da sen sadece Technopat'a gore konusuyorsun. Disaridaki adam Technopat'a ilk geldiginde bir tek "Kor i7" ve "16 ciguli rem" biliyor. Iste bu yuzden boyle bir rehber hazirlayacagim. Hic yoktan hergun ayni sistemleri toplayip ayni seyeleri yazmayiz veya bunu azaltiriz.
Haklısın "Technopat'a" yeni gelenlerin %98'i neredeyse sıfır. Fakat yeni adam konu açar sorar. Technopat Sosyalde şu anda "aktif" bilgili insan sayısı 2 elin parmağını geçmiyor. Her konuya aynı kişiler "düzgünce" müdahele ediyor. Bu nedenle hazırlamak istiyorsun sanırım?

Eğer öyleyse sıfır kişileri hedef alarak hazırlamalısın ve çok zor. 1. sınıf öğrencisine 5. sınıf konusu öğretmek gibi olmasın. Bazen fark etmişsindir, bazı açılan konulardaki soru o kadar sıfır ki konu mühim olsa bile kimse cevap yazamıyor. Çünkü; o cevabı yazsan bile soru soran anlamayacak, baştan adama ögretmen lazım temel lazım, kimsenin bunu yapacak zamanı yok, o yüzden hiç cevap yazmayıp kimse kendini ateşe atmıyor.

Yani konu ap açık, yapman gereken şey, temel egitim olmalı. Temel bilgilere sahip kişilere soru sorulduğunda yardım etmek kolay.

Bana göre teel bilgilere sahip olup vaşka birşey bilmeyen birisi de sıfırdır. Adam öyle bir soru soruyor ki "üfff ben bu adama ne diyecem, adamın Dünyadan haberi yok" diğerek cevap yazamıyoruz.

Hadi bakayım görelim seni. :)

Nasıl bir rehber hazırlaman gerektiğini umarım iyi anlatabilmişimdir.

Tam olarak anladım ne demek istediğinizi :).
Rehber o kadar detaylı olacak ki adam isterse Ay'da olsun anlayacak :). Yani en temelden başlayacağız. Rehber isterse ayımı alsın hazırlarım sıkıntı yok. Çok merak saldım bu işe.
Evet cidden fark ettim adama yazsam da anlamayacak. Çünkü bilmiyor. İşte böyle kişilere bile öğretecek bir rehber olmalı...

Tam olarak anladım ne demek istediğinizi :).
Rehber o kadar detaylı olacak ki adam isterse Ay'da olsun anlayacak :). Yani en temelden başlayacağız. Rehber isterse ayımı alsın hazırlarım sıkıntı yok. Çok merak saldım bu işe.
Evet cidden fark ettim adama yazsam da anlamayacak. Çünkü bilmiyor. İşte böyle kişilere bile öğretecek bir rehber olmalı...
İki bölümden oluştur bence:
1) Sistem toplamada puf noktalar.
2) Örnek sistemler.

Screenshot_20170429-180609-1.jpg

İleride ünlü olmak var. @Türkün Gücü :D:D:D:D:D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı