Kitap tasvirlerini anlamıyorum

erdemZ_14

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selamlar benim büyük bir sorunum var, kitap okurken bazı kitapların kullanmış oldukları, başvurdukları kelimeleri zihnimde canlandıramıyorum yani sineklerin tanrısı kitabını okumaya çalıştım kitap başından beri şu çocuk lagüne ilerledi vs. diye başlıyor yani bu tarz coğrafi terimlere başvurduklarında zihnimde canlanan şey 0'dan ibaret oluyor. Bu konuda sizin düşünceleriniz neler peki sizce de özellikle bu kitapta görmeden zihninde canlandırılması güç olan betimlemeler yok mu? Ve de benim bir sorunum da bu tarz betimlemeler zihnimde bir şey oluşturmayınca kitabı okuma hevesim kaçıyor bir daha toparlayamıyorum, hiçbir şey anlamadığımı düşünmeye başlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakin bir ruh hali ve zaman diliminde okumaya bak kitapları. Ayrıca anlamını bilmediğin terimleri zihninde canlandıramazsın. Lagün ile alakalı diyebileceğim şudur ki daha önce lagün görmemiş olabilirsin. Yaşadığın bölgede bu tür oluşumlar olmayınca insan zihni az karşılaştığı manzaraları canlandıramaz haliyle.

Sakin bir ruh hali ve zaman diliminde okumaya bak kitapları. Ayrıca anlamını bilmediğin terimleri zihninde canlandıramazsın. Lagün ile alakalı diyebileceğim şudur ki daha önce lagün görmemiş olabilirsin. Yaşadığın bölgede bu tür oluşumlar olmayınca insan zihni az karşılaştığı manzaraları canlandıramaz haliyle.

Bu sadece basit bir örnekti ben genel olarak zorlanıyorum yapılan betimlemeleri canlandırmakta.

Yeni konular

Geri
Yukarı