Kitap Tavsiyesi

haykokan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar aşağıda saydığım kitapları zamanında çok beğenerek okumuştum. Bu kitapları okumuş kişiler, bu kitaplara benzer tavsiyelerde bulunabilir mi? Biraz duygusal ve çoğunlukla mutsuz sonlu kitaplar okumak istiyorum bu aralar :)
Goethe - Genç Werther'in Acıları
Stefan Zweig - Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna
Peyami Safa - Dokuzuncu Hariciye Koğuşu

Stefan zweig - bir kadının yaşamından 24 saat, amok koşucusu, ay ışığı sokağı önerebilirim. Bunun dışında Gogol'dan "bir delinin anı defteri - palto - burun". Çok seveceksiniz. Bu türler dışında eğer bilim kurgu konulu isterseniz onlardan da önerebilirim.

Aynı Yıldızın Altında - John Green
Tanrının unutulan çocukları.
aynı yıldızın altındayı okumamıştım, bakacağım, teşekkür ederim
rus edebiyatı okurken niyeyse sinirleniyorum, okumayı bırakıyorum. 1-2 kere başladım bu kitaba ama olmadı devamını getiremedim.
Stefan zweig - bir kadının yaşamından 24 saat, amok koşucusu, ay ışığı sokağı önerebilirim. Bunun dışında Gogol'dan "bir delinin anı defteri - palto - burun". Çok seveceksiniz. Bu türler dışında eğer bilim kurgu konulu isterseniz onlardan da önerebilirim.
amok koşucusu ve ay ışığı sokağını okumadım, duygusalsa bakacağım teşekkür ederim. bir delinin hatıra defterini de okumuştum güzeldi fakat daha çok ikili ilişkileri konu alan duygusal bir şeyler okumak istiyorum.
Açlık oyunları öneririm. Duygusallık da içerir ama sonunu söylemeyeyim. Efsane kitaptır. İki kere bitirdim seriyi.
dikkate alacağım teşekkür ederim.

John Steinbeck - Fareler ve İnsanlar

John Steinbeck - İnci

George Orwell - 1984

Ernest Hemingway - Çanlar Kimin İçin Çalıyor

Charles Dickens - Büyük Umutlar

Aldous Huxley - Cesur Yeni Dünya

Scott Fitzgerald - Muhteşem Gatsby

John Boyne - Çizgili Pijamalı Çocuk

Khaled Hosseini - Bin Muhteşem Güneş

Her ne kadar edebi olarak bu saydığım kitapların yanına yaklaşamayacak olsa da Suzanne Collins - Açlık Oyunları serisinin sonu da ana karakterler için pek iyi bitmiyor.

John Steinbeck - Fareler ve İnsanlar

John Steinbeck - İnci

George Orwell - 1984

Ernest Hemingway - Çanlar Kimin İçin Çalıyor

Charles Dickens - Büyük Umutlar

Aldous Huxley - Cesur Yeni Dünya

Scott Fitzgerald - Muhteşem Gatsby

John Boyne - Çizgili Pijamalı Çocuk

Khaled Hosseini - Bin Muhteşem Güneş

Her ne kadar edebi olarak bu saydığım kitapların yanına yaklaşamayacak olsa da Suzanne Collins - Açlık Oyunları serisinin sonu da ana karakterler için pek iyi bitmiyor.
bazılarını okudum bazılarını hiç duymadım, teşekkür ederim.

Geri
Yukarı