Kitap tavsiyesi

gutibey

Picopat
Yer
Almería, İspanya
Merhaba, 16 yaşında bir lise öğrencisiyim. Bu zamana kadar 50 kitap bile okumamışımdır toplamda, kitaplarla aram iyi değildir. Ancak bundan sonra okumaya karar verdim, hem zaman geçsin hem de hobi olsun diye. Ama kitaplarla hiç ilgim ve alakam olmadığından dolayı ne tür kitapları sevdiğimi de bilmiyorum. Genelde teknolojik şeyler seviyorum, onun dışında böyle bir roman veya hikaye tarzını seviyorum. Fiyatı pek önemli değil, okuma alışkanlığını yeni kazanmak isteyen birisine ne tavsiye edersiniz?

Merhaba, 16 yaşında bir lise öğrencisiyim. Bu zamana kadar 50 kitap bile okumamışımdır toplamda, kitaplarla aram iyi değildir. Ancak bundan sonra okumaya karar verdim, hem zaman geçsin hem de hobi olsun diye. Ama kitaplarla hiç ilgim ve alakam olmadığından dolayı ne tür kitapları sevdiğimi de bilmiyorum. Genelde teknolojik şeyler seviyorum, onun dışında böyle bir roman veya hikaye tarzını seviyorum. Fiyatı pek önemli değil, okuma alışkanlığını yeni kazanmak isteyen birisine ne tavsiye edersiniz?
Bilimkurgu hoşunuza gider mi? Teknolojik tarz demenizden öyle düşündüm de.

Buz ve Ateşin Şarkısı serisi. Game of Thrones'dan da biliyorsundur. Sıkma olasılığı olacağını düşünmüyorum, iyi bir fantastik kitap herkese gider.

Agatha Christie kitapları güzeldir. Ben çok severek okumuştum. Çok sürükleyici geliyor bana.
Tolkien'in orta dünya ile ilgili kitapları iyidir. Özellikle LOTR seviyorsanız kitapları filmden çok daha detaylıdır. Tavsiye ederim.
Jack London okumanızı tavsiye ederim. (Martin Eden, Beyaz Diş en bilindik eserleri.)
Okumadıysanız eğer "Tom Amcanın Kulübesi" bu kitabı mutlaka okuyun.
Son olarak Zülfü Livaneli-Son Ada, bu da bir diğer tavsiyem.

Fahrentheit 451, Metro serisi, Marslı. Aklıma geldikçe yazarım. Tamamen bilim kurgu olmasa da Mihail Bulgakov eserlerini öneririm.

Agatha Christie kitapları güzeldir.
Evet mükemmeldir. Polisiye başlarsan bilmen gereken şey Sherlock Holmesi film izler gibi izlersiniz, çoğu ipucu size verilmez ancak çok sürükleyicidir. Agatha Christie kitaplarında ise çoğu zaman ipucular elinizde olur ve kendiniz bulmaya çalışıp heyecanlanırsınız

Hocam bize felsefe hocası Hayvan Çiftliğini okuyun dedi küçükken okumuştum güzel kitap, yaşımızdan biraz daha küçükler için ama sizi hiç sıkmaz emin olun bence bu kitapla başlayabilirsiniz.

Hocam bize felsefe hocası Hayvan Çiftliğini okuyun dedi küçükken okumuştum güzel kitap, yaşımızdan biraz daha küçükler için ama sizi hiç sıkmaz emin olun bence bu kitapla başlayabilirsiniz.
Hayvan Çiftliği aslında küçükler için bir eser değil :) Verdiği çok derin mesajlar var ancak bunu masallaştırarak anlatmışlar ve her yaşta okunması güzel.

Geri
Yukarı