Kitap yazmak istiyorum

emir erdem

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci Lise 1
Kendi hayal dünyamda ki karakterlerin minicik bir tuhaf olay ile ekleme yapılarak 3 kitaplık seri yazmayı düşünüyorum. Nereden başlamalıyım? Ve kolumu yormak istemediğimden PC'den yazmak istiyorum acaba program da önerir misiniz? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Giriş gelişme sonuç.

PC'den yazacaksan Word kullanabilirsin. Ben Word kullanıyorum. Yazım denetimine dikkat et :D En çokta eklere (-de, -da, -ki vs.).

Arada sırada resim koyabilirsin. Sonrasında ilk sayfada kendini tanıt. Biraz boşluk bırak diğer detayları vs. yaz ve konuya gir.

Giriş gelişme sonuç.

PC'den yazacaksan Word kullanabilirsin. Ben Word kullanıyorum. Yazım denetimine dikkat et :D

Arada sırada resim koyabilirsin. Sonrasında ilk sayfada kendini tanıt. Biraz boşluk bırak diğer detayları vs. yaz ve konuya gir.

Hocam Word ücretli bir program mı?

Kendi hayal dünyamda ki karakterlerin minicik bir tuhaf olay ile ekleme yapılarak 3 kitaplık seri yazmayı düşünüyorum. Nereden başlamalıyım? Ve kolumu yormak istemediğimden PC'den yazmak istiyorum acaba program da önerir misiniz? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Ya zaten bilgisayardan yazacaksın elim yorulmasın demişsin 😀.

İlmi araştırmalar hakkında bir makale yazarsan daha fazla tutar ve de faydalı olur. Günümüzde kitap okuma mevzusu kitap tüketme mevzusuna dönüşüyor ve insanlar asalak asalak geziyor. Sorsan bilim kurgu, macera full. Entelektüel bir sohbet yapmaya kalksan gerizekalı gibi kalıyor. Yazından önce neye hizmet edeceğim, bana ve karşımdakine ne faydası olacak diye düşün. Sırf ortam veya sistem bunu tüketiyor diye uymak zorunda değilsin. Sistemden sıyrılıp, geleceğe güzel bir genç olarak adım atabilirsin. Bu ülkenin İbn-i Sina'sı, Gazzali'si neden olmayasın? Kimse anne karnında kitap yazmaya başlamadı. Lütfen yadırgama lakin, yazını okuyunca bir şey bu kadar faydasız olabilir mi ya diye düşünmedim değil. Kitap yazmaya heveslisin ve bu hevesini çöp etme. Bu hevese sahip insanların da şu an çok az olduğunu unutma.

Peki bir sorum daha olacak sizce günde bu iş için kaç saati mi harcamalıyım? 8.sınıf öğrencisiyim genelde pek ders yapmam. Bana bir süre söyler misiniz? Akşam 6'dan 11 kadar boşum hafta sonları Full boşum. Sizce hem derslerden geri kalmayıp hem nasıl kitap yazabilirim?

Peki bir sorum daha olacak sizce günde bu iş için kaç saati mi harcamalıyım? 8.sınıf öğrencisiyim genelde pek ders yapmam. Bana bir süre söyler misiniz? Akşam 6'dan 11 kadar boşum hafta sonları Full boşum. Sizce hem derslerden geri kalmayıp hem nasıl kitap yazabilirim?
LGS senin olduğu için direk 2 saat ayır.

Yeni konular

Geri
Yukarı