Kız nerede yaşıyor, nerede okuyor?

3'üne de yürüyün siz hocam, ya tutarsa hesabı.
Ali Sami Yen Sokak on Twitter: Allah kerimdir, gidelim.…

Türk dizilerini aratmayacak bir o kadar da Sherlock tarzında bir denklem ile karşınızdayım. Geçen gün açtığım konunun karmaşıklık kısmını içeriyor burası.

1. şahıs, Kahve içmeye davet etmek istediğim kız bu kıza X diyelim: X şu anda Antalya'da evinde. İnşaat mühendisliği okuyor. Bu hafta içerisinde Adana'ya gelecek. Yaptığım çıkarımlardan Antalya'da okuduğunu varsayıyorum çünkü Adana'ya yazın gelen adam aklını yitirmiştir. Antalya'da deniz var. Adana'nın ilçelerinde de var ama suyu vs. pek iyi değil. Bu sebepten yayla olarak ikisini de tercih edemeyeceğinden kışın ikisinden herhangi birinde oturması normal. Ancak yazın Adana'ya nazaran Antalya'yı seçmesi daha olası ancak yazın Adana'ya geliyor.
Bu birçok seçeneğe ama bunlardan en mantıklısı olan 4 seçeneği inceleyeceğim. Birincisi Antalya'da sadece okumak için var olduğundan ve ilk senesi olduğundan fazla arkadaşı olmadığından ve çevresi Adana'da olduğundan Adana'ya geliyor. İkincisi ise, bilgisayarında sorun olmuştu ve garantiye göndermişti. Üstelik aldığı bilgisayarı ben şahidim pırıl pırıl kullanmasına rağmen çok kısa süre içerisinde garantilik oldu. Adana'da bilgisayarı aldığı mağazayı öldürmeye geliyor olabilir. (Adanalı ise.) Üçüncü seçenek ise, Antalya'da da Adana'da da okumuyor Niğde'de okuyor. Antalya'da bulunmasının sebebi birçok şeye dayanabilir. Niğde seçeneğine diğer şahıslarda açıklayacağım. Dördüncü seçenek ise, annesiyle babası ayrı yaşadığından bu iki şehirde de evleri olabilir ve nerede okuyor olursa olsun zaten korona sebebiyle uzaktan eğitim olduğundan nerede kaldığının bir önemi kalmamıştır. Ve biraz annesinde biraz babasında kalma durumundadır. Sosyal medya hesabında açıklamalarda sadece inşaatçı emojisi var. Daha fazla bilgimiz yok.

2. şahıs, Adana'da oturan annemin arkadaşının kızı, bu kıza da Y diyelim: X bana Y ile aynı sınıfta olduğunu söylemişti. Y'de, X kadar gizemli. Liseyi Adana'da okudu, Üniversiteyi X'den yola çıkarak Adana ya da Antalya'da okuduğunu varsayalım. Instagram hesabında ÖHÜ yazıyor. Ki bu da Adana ve Antalya seçenekleri eler çünkü Antalya'daki üniversiteler Akdeniz Üniversitesi AÜ, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi AAKÜ, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi AHEPÜ, Antalya AKEV Üniversitesi AAKEVÜ, Antalya Bilim Üniversitesi ABÜ. Adana'da ise Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ATBTÜ ve Çukurova Üniversitesi ÇÜ. Y'nin profilinde yer alan ÖHÜ, Ömer Halisdemir Üniversitesi. Liseyi Niğde'de okuduğumdan ve ablam da ÖHÜ'den mezun olduğundan biliyorum. Bildiğim kadarı ile Niğde'den başka böyle bir kısaltmaya sahip üniversite hiçbir şehirde yok.

3. şahıs, Y'nin ablası Z: Y'nin ablası Z'nin profilinde de ÖHÜ var. Niğde'de okuduğum zamanlar çarşıda birkaç kez görmüştüm. Yüksek ihtimal şu an son senesi olabilir ya da mezun olmuştur.
Şimdi bu şahısları birbiriyle bağdaştırdığımızda daha anlamlı olacak ama tane tane yazıldığında daha kolay anlaşıldığından bu şekilde anlattım. X Antalya'da mı Niğde'de mi, Adana'da mı okuyor? X Antalya'da ve Adana'da eve sahip ama gidip neden Niğde'de okuyup yurtta sürünsün. Üstelik Niğde yani, Niğde. X'i kahve içmeye Adana'ya geldiğinde mi davet etmeliyim yoksa Niğde'ye üniversiteye geldiğinde mi? Yoksa Antalya'da olanı Antalya'da bırakıp rezil hayatıma devam mı etmeliyim? X neden bunları bana yapıyor? Olayı anlattığıma göre ciddi tavsiyeler bekliyorum. (Merak edenler için; o mesajı kendi kendime grup kurup deneme için atmıştım, kıza karşı hiçbir hamlem olmadı.)
Biz bir kere 3 bilinmeyenli denklem çözmeyi öğrenmedik ayrıca bu olay gerçek mi? Eğer gerçekse en az birkaç sezon Türk dizisi çıkar buradan. Siz üçüne de yürürsünüz ve olaylar gelişir.
Gerek kalmadı kızla konuştum davet ettim kahve içmeye kabul etti sorun çözüldü. 😂
Bol şans o zaman :D

Olay buna dönecek.

Ben olsam X'e giderim. Bol şans. Sonuç ne oldu? 😁

Sonuç olarak kız benden 3 yaş büyük ama ben yine de acaba dedim. Konuşurken siyasi kitapları okumayı sevdiğini söyledi. Platon’un devlet kitabını önerdim ve tamda siyaset yapmak üzereydim ardından flört aşaması siyaset konusu ilişkinin istenmemesidir olarak algılayıp kız önerim için teşekkür edip bakacağını söyledikten sonra görüldü atıp bir daha da yazmadım.

Geri
Yukarı