Kızılay'a güveniyor musunuz?

Kızılay'a Güveniyor musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    32
Kan muhabbetinin nasıl işlediğini hala öğrenmiş değilim. Kızılay binlerce litre kana sahip. Ama birisine ihtiyaç olunca kan sahibi adam getirmesini istiyorlar.
Yerine konuyor diyorsanız benim bağışladığım kan ne oluyor? Satıyorlar, para vermek istemeyenler adam buluyor diyorsanız ben bir maden suyu için mi yarım litre kan veriyorum?

Bu düşünce ve hastalığım yüzünden kan vermeyi bıraktım. 2 kere verdim zamanında. Kimseye adam akıllı sormasam da kimsenin birbirine anlattığına şahit olmadım. Sürekli kan aranır Instagram story'lerinde.

Güven kısmına gelecek olursak ne açıdan? Yapılan maddi bağışların ne olduğu mu? Verilen kanların ne olduğu mu? Bana, daha doğrusu babama kan gerektiğinde, ama benim kan grubum uymadığında zorlanmadan kan bulabileceğim konusunda mı?
Şu anlık hepsi için hayır. Tecrübe edersem değişebilir fikrim.

Ben babama bile güvenmiyorum, Kızılay ötede kalsın. :D

En son yaptırdığım kan tahlilinde kan değerimin yüksek olduğu çıktı, bu da vücutta bazı uzuvlara ağrı yapıyordu. Doktor git biraz kan ver ve bu kadar fazla kan yapan besinler tüketme dedi. İşte o zaman Kızılay'ın çadırlarına denk gelince bir miktar kan verdim. :)

Maddi yardıma gelecek olursak ben hiçbir kuruluşa prensip gereği yardım etmiyorum çünkü çoğu kuruluşun zaten maddi destek aldığı kaynakları oluyor. Bireysel yardım her zaman daha iyidir, en azından verdiğiniz paranın nereye ulaştığını bilirsiniz. Karnı aç olan birinin doyduğunu bilirsiniz.

Sade soda konusunda da zirvede sadece Beypazarı var. Beypazarı dışında marka içmem.

Geri
Yukarı