Millet ittifakına güveniyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siyaset de güvenme olmaz ki. Siyasiler istediklerini aldıkları anda ilk durakta sizi indirirler. Kim gelirse gelsin ben bu ülkenin düzeleceğine ihtimal vermiyorum.

FqS9S_DX0AAzoV1.jpg

Gece gece bütün yorumları okudum neredeyse. Burada çoğunlukla CHP ve AKP konuşulmuş. Ama kaçırılan konuşulmayan konular var.

Mesela diğer oyu yüksek partiler iyi ve MHP gibi bu partiler ve seçmenleri seçim sonucunu belirleyecekler bunları kaçırıyorsunuz. Özellikle bu iki parti içinde ciddi kaynamalar saf değiştirmeler mevcut. Hele ki son olaylardan sonra durum daha karmaşık bir hal aldı bu partilerde.

Bir de HDP ve kararsızlar grubu var. Terörist vs. konularından çok iki tarafında HDP'ye oy potansiyeli olarak baktıkları yadsınamaz bir gerçek. Geçmişte iki grupta bu kişilerle görüşüp oylarını almaya çalıştılar. Bu iki gruba oynayan (oy koparan) kim olursa seçimi kazanacaktır.

Son olarak AKP ve CHP seçmeni karşılıklı oy transferleri olmayacak iki parti (benim gözümde). Bu oy oranları sabit ve fikirleri sabit olan gruplardan çok diğerleri önem arz ediyor.

Bence bu konuları uzun uzun düşünüp birkaç olay ve örnek harici genel tabloya bakarak karar vermenizi öneririm.

Gece gece epey yazdım neyse iyi geceler herkese.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı