Kızını YKS'ye yetiştirmeye çalışan baba kazada hayatını kaybetti

Bunun faydası şu, Türkiye için konuşmak gerekirse, bazı tarikatlar ve cemaatler için diploma ihtiyacı var, bunun içinde kontenjandan sokuluyorlar, Bu sıkıntılar gençler üstünde çok ağır olabiliyor sonuçları.

@ZCPS21 Bu yüzden de çevresinden de görse ki biz vakti zamanın da çok gördük, hala daha görülüyor. Bunun etkisini kırmak için böyle bir duygu durum yaratılıyor.
Galiba geçtiğimiz sene de YKS sorularının bir özel eğitim kurumunun deneme testinde çıktığı haber yapılmıştı, yine benzeri bir durum KPSS için de yapılmıştı bir ara. Hele hele 5-10 sene öncesinde ne tür şeyler söylüyorlardı haberlerde.
Medyanın önemi işte.

@Grim Reaper

Sadece YKS değil elbet, bir kamu kurumuna girişte de bir üniversite girişte de bir akademisyen araştırma görevlisi girişte de hepsinde ama hepsinde, köşe kapmacalar bile danışıklıdır.

Üniversitenin atıyorum hizmetlisin bir cemaatin tarikatın teknisyen tekniker bir cemaatin tarikatın senatosu da bir cemaatin tarikatın gibisinden.

Parti teşkilatın istihdam odaları bile telefonla alım yani sistem bildiğiniz bu şekillerde işler her yerde.

Şimdi herkes torpilin herkes cemaatin tarikatın bunun peşindeyken ister istemez bir vicdanın sızıntısı bir sıkıntı baş göstereceğinde olan şey şu.

Sistem mükemmel her şey on numara tıkırında, insanlarda elbet on numara tıkırında papağanı oluveriyor, olmasa sanki bırak torpili hademe olarak temizlik işçisi olarak çöpçü olarak belediyeye bile girebilecek mi bakalım?

O yüzden de bu televizyonlar sosyal medya falan inanılmaz süper bir şey.

Çünkü hadi göze aldın diyelim A dedin daha ağzını açar açmaz kamuoyu olduysan yüz bin insan seni dövmek hıncını almak rahatlamak için kapıda.

Elde telefon seni bekliyor, aşağılamak için.

Hastanelerde bile böyle, Nice insanlar var sakat kalan mağdur olan dolandırılan yakınlarını kaybedenler neler neler, Ağızlarından A lafı çıkarsa hemen ilgili hastanenin milletvekili sahibi + baş hekimi PR maganda sağlık çalışanları doktora şiddet sağlık çalışanına şiddet, bir bakıyorsun bu acıları çekenler bir anda inanılmaz bir linç aşağılama iptale uğruyorlar.

Yani anlayacağınız özetle , Bu medya işi çok fazla para kazanmak için bir araç olarak kullanılıyor, yani işin vicdani boyutunu böyle şeylere kanmış ve hala daha devam eden o sosyal medya kullanıcılarına bırakıyorum.

Ne bileyim terör örgütü sempatizanlığı falan da suç oluyor ya, ha işte sosyal medyada iptal linç kullanıcılarını terör örgütü sempatizanı de geç.

Sosyal medyada linç muhabbeti yüzünden artık işler daha da açık uluorta çünkü en ufak bir durumda binlerce milyon sayıda insanla bir algı oluşturuluyor.

Galiba geçtiğimiz sene de YKS sorularının bir özel eğitim kurumunun deneme testinde çıktığı haber yapılmıştı, yine benzeri bir durum KPSS için de yapılmıştı bir ara. Hele hele 5-10 sene öncesinde ne tür şeyler söylüyorlardı haberlerde.
Medyanın önemi işte.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı