Kızlarla konuşurken utanma

Karşınızdakine cinsiyet olarak bakmak yerine dümdüz insan olarak bakınca bu sorun gidecektir.
Kızla flört etmek gibi bir isteğin varsa o konuda yorum yapacak doğru kişi olmayabilirim tabii.
Sanırsam 12 yaşındaymışsın, yaşın için olası bir durum, malum ergenliğe çok sert adımlar atılan bir dönem. Açıkçası nasıl olduğunu bilmeden kimse çözüm bulamaz, belki de karşı cinsle değil hemcinslerin ile arkadaş olmaya daha meyillisindir. Mesela ben kendimi karşı cinsten birisi ile daha rahat hissediyorum, daha rahat konuşuyorum, hemcinslerim ile aram yeterince iyi değil.

12 yaşınaymışsım, ne olacak git konuş, ben'de 18-19 bekliyorum.
Ben apartman'da 9 senedir oturuyorum, 4 senedir konuşuyoruz, utanılacak ne var?
O yaşta ne yapabilirsiniz ki zaten, utanılacak bir şey yok, arkadaşınız sonuçta.

Ben 16 yaşımdayım, 1 aya 17'me gireceğim, ben ne yapayım? 🤔😂😂
Tüm dil bilgim kayboldu.

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bizim mahalleye yeni bir kız taşındı. Haliyle arkadaşlık kurduk. Mesela onunla konuşurken arkadaş ortamında utanıyorum onun yüzüne bakmaya utanıyorum başka şeylerle uğraşıyorum. Utangaçlığımı nasıl yenebilirim? Kız da benden 2 yaş büyük.

Samimi olun geçer küçükken aşırı tepki mi gördünüz o yüzden mi çekiniyorsunuz.

20 yaşında 1 kere bile sevgilisi olmayan veya en azından bir kızla konuşmamış insan bulunması çok nadirdir de ondan.

En fazla arkadaş olursun, derdini paylaşır. Biraz ilgi alanlarını ağzından almaya çalış veya kendi ilgi alanlarından bahset, uyması yeterli olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı