Klasik gitar öğrenmek için akustik gitar kursu işe yarar mı?

Merhaba, indirimlerle beraber Udemy üstünden Deniz Sayman'ın "Yeni Başlayanlar İçin Akustik Gitar" kursunu almayı düşünüyorum. Fakat bendeki gitar klasik gitar. Bu kursu klasik gitar öğrenmek için kullanabilir miyim?
Kesinlikle almayın. Başlamak için Klasik Gitar kursu satın alın. Bence online platformlar yerine özel ders olarak Gitar dersi almanız daha kolay öğrenmenize yardımcı olacaktır.

İnsanların klasik almasının nedeni genelde ucuz olması gitarı öğrenmek için alınabilir.

Sonrasında örneğin elektro gitara geçtiği zaman afallar. Teknikleri bambaşkadır. Başka bir enstrüman çalıyormuşsunuz gibi hissettirir.

Zaten gitar çalmayı tam anlamıyla "öğrenmek" diye bir şey yok. Sürekli bir yoldasınız, uçsuz bucaksız bir konu bu. Kendinize ne zaman "tamam ben aştım artık bu enstrümanı" diyorsanız, aslında hiçbir şey bilmiyorsunuzdur.

Sözün özü hangi enstrümanı öğrenmek istiyorsanız o enstrümanı almak daha sağlıklı. Öyle yani.

Sonrasında örneğin elektro gitara geçtiği zaman afallar. Teknikleri bambaşkadır. Başka bir enstrüman çalıyormuşsunuz gibi hissettirir.

Zaten gitar çalmayı tam anlamıyla "öğrenmek" diye bir şey yok. Sürekli bir yoldasınız, uçsuz bucaksız bir konu bu. Kendinize ne zaman "tamam ben aştım artık bu enstrümanı" diyorsanız, aslında hiçbir şey bilmiyorsunuzdur.

Sözün özü hangi enstrümanı öğrenmek istiyorsanız o enstrümanı almak daha sağlıklı. Öyle yani.

Neden afallasın kısa sürede hemen alışıyor insan. Parası olan tabii çalmak istediği türde enstrüman alsın.

Neden afallasın kısa sürede hemen alışıyor insan.

Teknik kısmından bahsediyorum. Elektro gitar ile klasik gitar teknikleri arasında elma ile armut arasındaki fark kadar bir fark mevcut. Yoksa temel mantığı aynı, perdelere basıyorsunuz zaten. Ondan bahsediyorsanız evet, alışır.

Geri
Yukarı