Klavye arada tuş basmıyor veya 2 kere basıyor

Komutan8021

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming GT502 V2, Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz, Asus TUF Gaming B650M-Plus WIFI, ASUS TUF GAMING GeForce RTX 4090 OC 24GB, Corsair Vengeance 32GB 6000MHz DDR5 CL36, Kingston FURY Renegade PCle 4.0 NVMe M.2 2280 2TB, Asus ROG Strix 850W 80+ Gold Auro Edition PCle Gen 5.0, Asus TUF Gaming LC II 360,
Merhaba yaklaşık 2 yıl önce Game booster G92K king adlı klavyeyi aldım. Acil bir işim olduğu için çokk araştırmadan geçici olarak kullanmayı planlıyordum ama klavye beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Fakat yaklaşık son 1 2 aydır klavyenin özellikle k ş C tuşları bazen basmıyor veya 2 kere basıyor. Garantisi bitti ve servise götürmeye niyetli değilim. Çözüm önerileriniz var mı veya yazılımsal bir problem midir? Eğer çözemezsem şimdiden 400-800 arası mümkünse sessiz Switch'li mekanik bir klavye önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ömrünü doldurmuş olsa gerek, yine de belki diğer hocalarım bir çözüm bulabilirler.

Yine de ben önerilerimi yapayım:

Optik anahtarlarıyla düşük gecikme süresi sunuyor.

Kailh üretim anahtarları gayet iyidir.

Bu da Kailh üretim anahtarlar kullanıyor.

Böyle kompakt düşünürseniz daha önerebilirim.

Ömrünü doldurmuş olsa gerek, yine de belki diğer hocalarım bir çözüm bulabilirler.

Yine de ben önerilerimi yapayım:

Optik anahtarlarıyla düşük gecikme süresi sunuyor.

Kailh üretim anahtarları gayet iyidir.

Bu da Kailh üretim anahtarlar kullanıyor.

Böyle kompakt düşünürseniz daha önerebilirim.

Çok teşekkürler önerileriniz için acaba daha sade tasarımlı klavyeler önerebilir misiniz? Redragon K530'u sevdim fakat Flight Simulator tarzı oyunlar oynadığım için NumLock tuşları gerekli olabiliyor. Teşekkürler yeniden.

Sadece klavye değiştirmenin sebebi bu sorun ise, o klavyeye uygun yedek 2 adet tuş alabilirsin. Elektronikçiye götürüp 10 TL gibi bir ücret verip değiştirebilirsin. Bu yüzden gidip başka bir klavye alman gerekmiyor yine de sen bilirsin tabii. Malum para kolay kazanılmıyor. Bu şekil de ben klavyenin içini açtım arızalı tuşu işaretledim ve telefon arızası yapan yere götürdüm, 5 dakika da yaptı aldım, geldim tekrar kapattım oldu ve şu an o klavye ile yazıyorum. Arızalanan bir tuş yüzünden klavye değiştirmek bence doğru değil. Kullanılmayan bir tuşu çıkarıp arızalı olan yere de monte edilebilir, yani yer değiştirilebilir bunları tuş almadan önce yaptım fazlası ile işimi gördü.

Sadece klavye değiştirmenin sebebi bu sorun ise, o klavyeye uygun yedek 2 adet tuş alabilirsin. Elektronikçiye götürüp 10 TL gibi bir ücret verip değiştirebilirsin. Bu yüzden gidip başka bir klavye alman gerekmiyor yine de sen bilirsin tabii. Malum para kolay kazanılmıyor. Bu şekil de ben klavyenin içini açtım arızalı tuşu işaretledim ve telefon arızası yapan yere götürdüm, 5 dakika da yaptı aldım, geldim tekrar kapattım oldu ve şu an o klavye ile yazıyorum. Arızalanan bir tuş yüzünden klavye değiştirmek bence doğru değil. Kullanılmayan bir tuşu çıkarıp arızalı olan yere de monte edilebilir, yani yer değiştirilebilir bunları tuş almadan önce yaptım fazlası ile işimi gördü.
Teşekkürler öneriniz için. Muhtemelen bunu yapacağım.

Membran klavyelerde de yapılabildiğini bilmiyordum, o zaman o kadar para harcamaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı