Klavye bastığım tuşları farklı algılıyor

Zoom Host

Femtopat
Bugün şimdi ki bilgisayarımdan iyi bir bilgisayar buldum evde. 6 GB RAM ve Intel bir işlemci. Şarja koydum, açtım. H'ye basıyorum, h tuşunu yazmıyor Chrome'a (ilk sürüm Chrome.) R'ye basıyorsun o da başka bir şey açıyor.Anti-Malware var, o nedir haberim bile yok. Yandex ve Chrome var. Ama Technopat Sosyal'e giremiyorum ki ondan konu açayım. Driverlar desen İlk Çağ'dan kalma. Nasıl güncelleyeyim? Kendi bilgisayarımda elle güncelleyemiyorum. Ne yapabilirim sizce? Bu arada Windows 10 Home Single Language X64.

Klavye düzenine bir bakın. Siz 1 klavye kulkanıyorsanız ama bilgisayar f olarak tanıtıldıysa sorun büyük.

Yukarıdaki yolu izleyin. Altta kullandığınız dile tıklayın, seçenekleri seçin. "Klavye ekle"yi seçin ve "Türkçe Q" ekleyin, ya da hangi klavye düzenini kullanıyorsanız artık.
Zaten Türkçe Q. Bastığım a'yı b algılasa neyse. Direkt mesela "a" basıyorum bildirim merkezi açılıyor. R basıyorum ekran görüntüsünü paylaşma açılıyor.

Yapışkan tuşlar açık kalmış olabilir mi? Bu özellik açıkken Windows, CTRL, Shift gibi tuşlara bastığınızda basılı kalır, bu yüzden siz klavyede her tuşa bastığınızda Windows kısayollarını kullanmış oluyorsunuz.
Ayarlar>Erişim Kolaylığı>Klavye>Yapışkan Tuşları kullanın>Kapalı

Yapışkan tuşlar açık kalmış olabilir mi? Bu özellik açıkken Windows, CTRL, Shift gibi tuşlara bastığınızda basılı kalır, bu yüzden siz klavyede her tuşa bastığınızda Windows kısayollarını kullanmış oluyorsunuz.
Birazdan açıp bakacağım.
+ Olarak İntel i7 3. nesil işlemci çıktı. 6 GB Ram. Nvidia GeForce 610m.
K55VD | Notebook | ASUS Türkiye
Çok eski mi?
Yapışkan Tuşlar kapalıymış :(

Son düzenleme:

Geri
Yukarı