Klavye Tuşlarına Programsız Farklı Özellikler Atama

Özel tuşlara programsız atama yapabilir misin bilmiyorum ama program ile nasıl yapabileceğini söylüyorum:

1. KeyCodes ile söz konusu tuşun kodunu yakalayın. KeyCodes3.exe'yi çalıştırın,butona basın ve ondalık numara olarak tuşun kodunu göreceksiniz:

enter image description here
  2. Şimdi ondalık bu değeri onaltılığa çevirin. 171 > AB
  3. AutoHotKey'in portable sürümünü kullanarak tuşu yeniden atayın. Yeni bir metin dosyası oluşturup yapıştırın:

Kod:
    #NoEnv, #Persistent, #SingleInstance
    vkB5::return                ;music node button  181 » B5   do nothing
    vkAC::return                ;home button        172 » AC   do nothing
    vkAA::return                ;search button      170 » AA   do nothing
    vkAB::Run, c:\myapp.exe     ;star button        171 » AB   execute tool
    vkB4::Send {Volume_Mute}    ;mail button        180 » B4   mute/unmute
    • vk Sanal anahtar kodunu gösterir ve yeniden eşlemek istediğiniz onaltılık anahtar kodu ondan sonra gelir.
    • : : Yeniden atama operatörüdür. Sol tetikleyici, sağ ise yeni düğmeniz veya eyleminizdir.
    • Send {<my_new_key>} bu listeden herhangi bir anahtar olabilir.
      Alternatif olarak, çalıştır komutuyla özel bir yol yürütebilirsiniz.
      Veya tekrar bir medya düğmesi yürütmek istiyorsanız, eylem olarak {vkAB} kullanabilirsiniz.
  4. Her önyüklemede AHK komut dosyanızı başlatmak için otomatik başlatma klasörünüzde yeni bir kısayol oluşturun. Örneğin:

"D:\Tools\AutoHotKey\AutoHotkey.exe" "D:\Tools\AutoHotKey\RemapKeys.ahk"

Merhaba bende klavyemdeki numerlikteki tuşlarıma kelime atamak istiyorum. Örnek: Numerlikten 1 ve CTRL tuşuna aynı anda basarsam merhaba yazsın istiyorum onu yapmam mümkün mü?

10 yıllık dizüstü bilgisayar için (Lenovo z580) Bluetooth'u tek tuşla açıp kapayabilecek bir yol gösterebilir misiniz?

FN+F5 tuşuyla tüm kablosuz iletişimi açıp kapatıyor. Wi-Fi 'ya dokunmadan sadece bluetooth için değişiklik yapması mümkünse o çözüm de kabulüm.
(FN için boşta F tuşları var, F4 F7 F8 gibi, bunlara görev ekleyebilirsem bu da olur.)
Bildirim panelinden bluetooth küçük bir fare hareketiyle açıp kapatılabiliyor ama klavye üzerinden açıp kapatabilmek kadar pratik değil.

Son düzenleme:
Ben de bu konuyu çok araştırdım ama istediğim sonuca ulaşamadım, ben kısayol ile program açmak değil de, o esnada açık olan program üzerindeki bir komuta klavye kısayol tuşu atamak istiyorum, mesela bir resim göstericide slideshow açık olsun, orada istemediğimiz resmi es geçmek için klavyeden sağ butonuna basmak gerekli, ancak bu klavye tuşunun çalışması ve resmi geçmesi için o esnada farenin o program üzerinde olması gerekli, yandaki monitörde o program slideshow yaparken ana monitörde başka bir uygulama çalışıyorsa o esnada klavye sağ tuşuna basarsak resim gösterme programında işlem olmuyor, hani şu klavyedeki medya ileri geri tuşları gibi, klavyeden herhangi bir tuşa herhangi bir programdaki bir komutun kısayolunu atamak mümkün mü, bilen var mı? Mesela klavyedeki multimedya tuşlarına, herhangi bir resim göstericideki ileri geri gibi tuşları atayabilirmiyiz?

Yeni konular

Geri
Yukarı