Klavye bazen çalışmıyor

arda_1453

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba klavyede belli tuşlar bazen çalışmıyor. Tuşlar bunlar 4-R-F-V-B. Bu sabah değişik bir olay başıma geldi. Bu tuşların hepsi çalışıyordu fakat O-I-L tuşu çalışmıyordu. Biraz kullandıktan sonra onlarda çalışmaya başladı. Yeri geliyor bazen belli tuşlar hiç çalışmıyor. Dalga geçiyor sanki. Canı isteyince çalışıyor. Sebebini bilen var mı? (bilgisayarda virüs vs. yok + Aygıt Yöneticisi'nden klavyeyi silip bilgisayarı yeniden başlattım ama hala aynı sorunu yaşıyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba klavyede belli tuşlar bazen çalışmıyor. Tuşlar bunlar 4-R-F-V-B. Bu sabah değişik bir olay başıma geldi. Bu tuşların hepsi çalışıyordu fakat O-I-L tuşu çalışmıyordu. Biraz kullandıktan sonra onlarda çalışmaya başladı. Yeri geliyor bazen belli tuşlar hiç çalışmıyor. Dalga geçiyor sanki. Canı isteyince çalışıyor. Sebebini bilen var mı? (bilgisayarda virüs vs. yok + Aygıt Yöneticisi'nden klavyeyi silip bilgisayarı yeniden başlattım ama hala aynı sorunu yaşıyorum)
Değişir. Farklı bir bilgisayarda deneyin eğer aynı durum varsa klavyede bir problem vardır. Fakat sadece sizin bilgisayarınızda oluyorsa anakartın usb portlarında problem olabilir.

Mekanik klavye kullanıyorsan, swicthlerin altına birşeyler kaçtığı zaman temassızlık yapıyor. O tuşları söküp swicthin temizliğini yap. Bende de yapıyor temizliyorum sonra çalışmaya başlıyor.

Tuşlarda hissiyat farkı var mı?

Fark yok.

Temizlik yaptım üstüne tüm tuşları çıkartıp bozuk olanların üzerine kolayna döktüm şu anlık klavye çalışıyor belki yarın çalışmaz dediğim gibi canı sıkılınca çalışıyor :D

Mekanik klavye kullanıyorsan, swicthlerin altına bir şeyler kaçtığı zaman temassızlık yapıyor. O tuşları söküp swicthin temizliğini yap. Bende de yapıyor temizliyorum sonra çalışmaya başlıyor.

Değişir. Farklı bir bilgisayarda deneyin eğer aynı durum varsa klavyede bir problem vardır. Fakat sadece sizin bilgisayarınızda oluyorsa anakartın USB portlarında problem olabilir.

Farklı portlara takıpta denedim sorun klavyede.

Klavye modeli nedir?

Philips SPK8404​

Geri
Yukarı