Rehber Windows 11 Single Language dil değiştirme

Toprak Erdem

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam değerli forum üyeleri, ben Toprak Erdem.
Windows 11 Single Language dil değiştirme hakkında çok araştırma yaptım ve sonunda buldum. Ve bu forumda da çok konusu açılıp hiçbiri başarılamadı. Ancak ben bugün sizlere nasıl yapılır onu anlatacağım. Kendim de denediğim için garanti veriyorum, siz de yapacaksınız!
Ancak söylemeliyim ki çok dikkatli olmalısınız. İnce işlemlerdir.
Başınıza bir şey gelmeyecek mesak etmeyin 🤣.

• İlk olarak 🪟 + R tuşlarına basalım.
  • regedit yazalım.
  • File'nin altındaki dosya yolunu seçelim, görsellerde bulabilirsiniz.
  • Dosya yolu olarak HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\Language yazın ve enterlayın.
  • Buraya girelim VW f3/ctrl F yaparak istediğimiz dili arayalım. Ben İngilizce seçtim.
  • Yine görsellerde görebileceğiniz language ID de yazan sayıların olduğu kodlar var, bu kodların son 4 basamağını kopyalayalım. Örneğin 0409 İngilizce (us) kodudur. Burayı kopyalayalım ve Regedit'e geri dönelim.
  • O sayfada type reg_sz yazan dosyalardan parantez olmadan default yazana çüft tıklayalım. Not: Parantez içindeki değil, onun altında yazan parantezsiz.
  • Hemen aşağısında Value data yazan yere kodumuzu yapıştıralım ve OK/tamam diyelim.
  • Daha sonra aynı reg_sz yazan dosyalardan installlanguage yazan dosyaya da aynı işlemi uygulayalım.
İşlemlerimiz böyleydi, Regedit uygulamasını kapayıp bilgisayarı yeniden başlattığınızda işletim sistemi diliniz değişecektir.

Kod burada.

1712988426672.png

1712988469878.png

Regedit'te değiştireceğimiz 2 dosya.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı