Klavye hijyen ürünleri arasında mı?

ERAYS

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, Gaming gen üzerinden klavye satın aldım. İade etmek istedim ancak Gaming gen ürünün hijyen sınıfına girdiğini keyfi iade almayacaklarını söylüyor. Daha öncesinde farklı bir sitede klavye iademi sorunsuz yapmışlardı. Klavye hijyen sınıfına giriyor mu?

Arkadaşlar merhaba, Gaming gen üzerinden klavye satın aldım. İade etmek istedim ancak Gaming gen ürünün hijyen sınıfına girdiğini keyfi iade almayacaklarını söylüyor. Daha öncesinde farklı bir sitede klavye iademi sorunsuz yapmışlardı. Klavye hijyen sınıfına giriyor mu?

14 günlük cayma hakkı kapsamında iade edebilmeniz lazım. Klavye hijyen ürünü falan değil.

İyice abarttılar firmalar şanslarını deniyor resmen, birçok müşteriye yediriyorlar demek ki bu numarayı. Bence bu tip tavırlara giren firmaları şikayet sitelerinde bol bol deşifre etmek lazım. Bu ticari ahlaklarının yerlerde olduğunu gösteriyor bunlara para kazandırmamak lazım. Gidin 3-5 kuruş fazla verin Amazon'dan alın uğraşmayın şark kurnazı firmalarla.

İlginç olan bu tip şeylere hijyen ürünü muamelesi çekiliyor, ama elbise ayakkabı falan hijyen ürünü sayılmıyor. Eşim internetten elbise alıyor bazen gelen elbiselerin cılkı çıkmış oluyor artık kaç kere gidip geldiyse. Millet üstüne giyiyor onlar hijyen değil ama klavye hijyen bak sen bu işe.

Hijyen ürünleri, iç çamaşır gibi kulak içi kulaklık gibi ürünler oluyor. Klavye ile bağlantısını ben göremedim. İadenizi kabul etmezlerse tüketici hakem heyetine başvurursunuz, satıcı ek dosya/bilirkişi masrafı ödemek zorunda kalır kaşıntısı gider.

Hijyen ürünleri, iç çamaşır gibi kulak içi kulaklık gibi ürünler oluyor. Klavye ile bağlantısını ben göremedim. İadenizi kabul etmezlerse tüketici hakem heyetine başvurursunuz, satıcı ek dosya/bilirkişi masrafı ödemek zorunda kalır kaşıntısı gider.

Hocam artık bunlar affedersiniz kaşarlanmıştır zaten. Yani önce bir şansını deniyorlar, "hemen kabul etmeyin biraz yokuşa koşun" diyorlardır firma sahipleri müşteri temsilcilerine. Nasılsa çoğunluk lanet olsun deyip tamam neyse kullanayım o zaman diyordur. Çünkü THH vs 4-5 ay sürüyor sanırım çok pahalı bir şey değilse kimse uğraşmıyor genelde.

Hocam artık bunlar affedersiniz kaşarlanmıştır zaten. Yani önce bir şansını deniyorlar, "hemen kabul etmeyin biraz yokuşa koşun" diyorlardır firma sahipleri müşteri temsilcilerine. Nasılsa çoğunluk lanet olsun deyip tamam neyse kullanayım o zaman diyordur. Çünkü THH vs 4-5 ay sürüyor sanırım çok pahalı bir şey değilse kimse uğraşmıyor genelde.

Katılıyorum hocam ama işte 10 kişiden 5'i THH'ye başvursa, 2bin TL bilirkişi+dosya masrafları tutsa firmalar 3bin TL klavye için 5 bin ödemek zorunda kalacak.

Yani herkes bilinçli olursa öyle ya da böyle doğru yola gelirler. (Fakat maalesef ki THH'nin parasal ceza verme hakkı yok. Keşke satıcıların puanı olsaydı da çok şikayete ek ceza uygulansaydı. Bahsettiğim sadece cüzi miktar dosya masrafı ve 1000 TL küsur bilirkişi parası.)

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar, ilk defa bu siteden alışveriş yaptım iade konusunda bu kadar sıkıntı çıkaran firma daha görmedim. @chaturanga hocamın dediği gibi 100 200 tl fazla verip bilindik yerlerden almak gerekiyor.

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar, ilk defa bu siteden alışveriş yaptım iade konusunda bu kadar sıkıntı çıkaran firma daha görmedim. @chaturanga hocamın dediği gibi 100 200 TL fazla verip bilindik yerlerden almak gerekiyor.

Hocam Hepsiburada Trendyol Amazon gibi sitelerden alsaydınız iade edebilirdiniz bu zaman kadar 2 klavye iade ettim bir sıkıntı yaşamadım ama bu bahsettiğiniz sadece Gaming Gen'de geçerli değil İtopya İncehesap GameGaraj vatan Teknosa gibi yerlerdede iade almıyorlar ben Gaming Gen'de 2300 liralık ürünü 2500'e Trendyol'dan aldım Nays'la tabii 250 TL'yi geri verdi ve aynı hesaba geldi aynı parayı ödemiş oldum.

Geri
Yukarı