Klavye ışığı ne kadar güç tüketir?

Genellikle evet. Bazıları 2 katı çekiyor.
Dediğiniz şey mantıklı geldi şimdi. RGB şerit ledler 12V ile kullanılırken 1,2 amper çekiyor. Bunun içindeki ledler nasıl bilmiyorum, hiç öyle klavye kullanmadım benim laptopta şerit var. Muhtemelen bunlarda her tuşun altında SMD led var. 3-4V ile besleneceğini düşünürsek ve tuş sayısını hesaba katarsak muhtemelen dediğiniz şeye çıkıyor.

Konu sahibi için şunu söyleyeyim, 1000W=1kW. Bölgenizdeki kW fiyatını araştırarak bir hesap yapabilirsiniz.
Evet aslında doğru yazmışım.
Hocam 5W veriyor yazıyor ilk mesajda. USB portları genel olarak 500mA 5V olur. Bu durumda 2,5W oluyor?

Razer'ın bu tarz klavyeleri 5V 475mA ile 500mA arası tüketim yapıyor. Yani 2.35W ile 2.5W arası bir değer çıkıyor.

1000W=1kW. Bölgenizdeki kW fiyatını araştırarak bir hesap yapabilirsiniz.
Bu değeri de buradan dönüştürüp hesaplayabilirsiniz. @theKerimYildiz

Hocam 5W veriyor yazıyor ilk mesajda. USB portları genel olarak 500mA 5V olur. Bu durumda 2,5W oluyor?
Şimdi kesin doğru hesabı yaptım.

Zaten gücü PSU'dan çekiyor aman aman bir şey fark ettirmez.
Bu arada bu da yanlış. PSU da şebekeden çekiyor. Yani PSU'dan siz kaç W çekerseniz kayıpları saymazsak şebekeden de o kadar çekiyor. Siz 600W PSU ile 300W çekerseniz yine 600W çekmez o prizden. Dönüşürken kayıplardan dolayı tam güçte de 600W çekmez, biraz daha fazla çeker.
USB portu 5V verir diye biliyorum. Klavye de 4V anca çeker.
Ve tekrar söylüyorum bir alet V çekmez. Konu sahibinin kafası karışmasın, V ile W farklı.

Geri
Yukarı