Klavye lube (yağlama) işlemi için ürün önerisi

Furkannozzturk3

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. James Donkey 610 model Red Switch'lere sahip bir klavyem var. Bu Switch'leri lube'lamak istiyorum lakin yurt dışı videolarında kullanılan"super lube" gibi ürünler Türkiye'de maalesef yok, olan yerlerde de 150-200TL gibi fahiş fiyatlara satılıyor. Bunun yerine "silikon sprey" olarak geçen ve alternatif olabilecek "würth" markasına ait bir sprey buldum. Acaba bunlar ile lube işlemi uygulasam sorun yaşar mıyım? Deneyimleyen var ise paylaşım yapmasını çok rica edeceğim. Çok teşekkürler.

Bulduğum muadil ürün:

Klavyenin hotswap özelliği var mı? (anahtarlar çıkarılabiliyor mu?)
Tam emin olmasam da bildiğim kadarı ile yok, yani biraz denedim ama kolay bir şekilde elime gelmedi o yüzden daha fazla zorlamak istemedim.
@Shuriken Merhabalar değerli Shuriken. Sana bu yoldan ulaştığım için kusura bakma lütfen, başka bir ulaşı mseçeneği bulamadım. Eğer müsait olursan bu konuda fikrini ve yardımını almayı çok isterim.

Switchlerim bildiğim kadarıyla çıkmıyor ve lehim işinden gerçekten anlamıyorum. Spray lube denemeyi düşünüyorum (sadece biraz daha tatlı ve tok basım sesi ve hissiyatı için) biliyorum çok mantıklı değil klavyeyi bozabilir ama farklı bir klavye almadan önce elimdekini sevmeye çalışıyorum.
Tam emin olmasam da bildiğim kadarı ile yok, yani biraz denedim ama kolay bir şekilde elime gelmedi o yüzden daha fazla zorlamak istemedim.

@Shuriken Merhabalar değerli Shuriken. Sana bu yoldan ulaştığım için kusura bakma lütfen, başka bir ulaşı mseçeneği bulamadım. Eğer müsait olursan bu konuda fikrini ve yardımını almayı çok isterim.

Switchlerim bildiğim kadarıyla çıkmıyor ve lehim işinden gerçekten anlamıyorum. Spray lube denemeyi düşünüyorum (sadece biraz daha tatlı ve tok basım sesi ve hissiyatı için) biliyorum çok mantıklı değil klavyeyi bozabilir ama farklı bir klavye almadan önce elimdekini sevmeye çalışıyorum.

Son düzenleme:

PCB'ye gelirse sorun çıkarma ihtimali çok yüksek. Klavyenin bozulması durumuna üzülmezseniz yapabilirsiniz. Şahsen ben yapmazdım.

PCB'ye gelirse sorun çıkarma ihtimali çok yüksek. Klavyenin bozulması durumuna üzülmezseniz yapabilirsiniz. Şahsen ben yapmazdım.

Zaten bazı tuşların basmama gibi bir sorunu var yakında bozulacaktır klavye. Yeni bir klavye alana kadar deneyim olmuş olur :) tekrardan teşekkür ederim yardımınız için. Hazır sizle konuşmuşken, klavye öneriniz var mıdır? %85 denilen numpadsiz klavye düşünüyorum.

Spray lube hic onerilmeyen bir yontem. Nereye gittigini gormeden ve miktari tam kontrol edemeden switch icerisine uyguluyorsun. Sorun cikma ihtimali yuksek. Sorun cikmasa bile her switche ayni miktarda uygulayamacagin icin her tusta farkli basim hissi olusmais muhtemel.

Klavyeyi tamamen gozden cikardiysan deneyebilirsin ama ben olsam yapamzdim.

Spray lube hic onerilmeyen bir yontem. Nereye gittigini gormeden ve miktari tam kontrol edemeden switch icerisine uyguluyorsun. Sorun cikma ihtimali yuksek. Sorun cikmasa bile her switche ayni miktarda uygulayamacagin icin her tusta farkli basim hissi olusmais muhtemel.

Klavyeyi tamamen gozden cikardiysan deneyebilirsin ama ben olsam yapamzdim.
Anladım. Çok teşekkür ederim. Sanırım siz custom keyboard kullanıyorsunuz ama yine de bana önerebileceğiniz bir klavye var mıdır acaba?

GMMK TKL, Redragon K530 ve Aliexpress kprepublic magazasindan aldigim BM65 var su an.

BM65 en cok kullandigim aralarinda. Switch ve keycapler ekstra almak gerekiyor ve stok stabilizerler kotu.

Ucuz sayilir ama uzerine ekleyip daha iyi bir kit alinabilir belki.

Geri
Yukarı