Klavye mi almalıyım mouse mu?

Hangisi

• Klavye

Oy: 3 21,4%
  • Mouse

Oy: 11 78,6%

• Oy verenlerin toplamı
    14

omer3212e

Hectopat

Bu ikisinden birini almayı düşünüyorum, sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken mouse daha ön plandadır kesinlikle ucuz bir klavye alıp, pahalı bir mouse almalısın.
Ritim oyunlarini 5TL'lik klavyeyle oynarsaniz helal olsun derim size baska bir sey demem. O2Jam veya osu!mania oynarken n-key rollover yoksa sap gibi kalirsiniz, ne kombo tutturabilirsiniz ne de accuracy.

İki marka da iyi. Özellikle de Razer. Fakat Basilisk yerine Razer deathder Elite V2 veya Razer Mamba Elite almanız daha iyi olacaktır. Oynadığınız oyuna göre değişir arkadaşın da dediği gibi ama ben sizin yerinizde olsa mouse tercih ederdim çünkü almışken iyisini almış olacaksınız. İleride para biriktirip kaliteli bir klavye de alırsınız.

Klavye çok önemlidir fare gibi. A4 Bloody B640 mekanik klavye dene. Araba sürerken farkı görürsün. Yapıştırır ve çok hızlı klavye.

Ritim oyunlarini 5TL'lik klavyeyle oynarsaniz helal olsun derim size baska bir sey demem. O2Jam veya osu!mania oynarken n-key rollover yoksa sap gibi kalirsiniz, ne kombo tutturabilirsiniz ne de accuracy.
Türkiye'de tek O2Jam oynayan sen olabilirsin. Nasıl bir oyun olduğunu bilmiyorum ama ucuz klavye ile pahalı klavye arasında nasıl bir fark olacağını anlayamadım? Oyuncuların oynadığı oyunlar bellidir. FPS, TPS ve RPG %80'i kapsar. Klavye'yi sadece yazışmak ve W, A, S, D tuşlarına basmak için kullanıyorum. Son zamanlarda mekanik ve ışıklı modasını da anlayabilmiş değilim. Tabii ki bunlar benim fikirlerim, alan kişinin kendi zevkine kalmıştır.

Türkiye'de tek O2Jam oynayan sen olabilirsin. Nasıl bir oyun olduğunu bilmiyorum ama ucuz klavye ile pahalı klavye arasında nasıl bir fark olacağını anlayamadım? Oyuncuların oynadığı oyunlar bellidir. FPS, TPS ve RPG %80'i kapsar. Klavye'yi sadece yazışmak ve W, A, S, D tuşlarına basmak için kullanıyorum. Son zamanlarda mekanik ve ışıklı modasını da anlayabilmiş değilim. Tabii ki bunlar benim fikirlerim, alan kişinin kendi zevkine kalmıştır.
O2Jam 7 tusla oynanan scroll bir ritim oyunudur. Notalar ard arda geldigi icin bazen saniyede 7 tusa ayni anda 4-5 kere basmaniz gerekebiliyor. Bunu raporlayabilecek klavyeler mekanik klavyelerdir. Eger kaliteli bir klavye alinmadigi surece klavye buna dayanamaz fakat bu daha cok hardcore oyuncular icin. FPS oyuncularinin bu kadar onemsemesine gerek yok ama N-key rollover gercekten faydali bir ozellik. Ne olursa olsun hangi tusa basarsaniz basin klavye gecikmeli de olsa o tusu kesinlikle bilgisayara iletir. Pazardan aldiginiz 5TL'lik klavye bunu yapamaz ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı