Klavye Switch önerisi

Büyük Enter çok önemli değil ama tam boy olması şart. Bir de Türkçe tuş diziliminde olmalı.
Büyük Enter sorun değil diyorsun ama onun yerine bir şey koyamıyorsun işte eğer aldığın sette yoksa. Tüm tuşlar set bir tek o mu farklı bir tuş olacak? :)

Işık geçirmesi de bence çok hoş bir durum. Ben ABS Hyper X pudding kullanıyorum ve ışık geçirmeyen bir model kullansaydım karalıkta gerçekten zorlanırdım klavyeyi kullanmakta. Bir de 4K civarı bir klavye ve gayet kendine has fontuyla kaliteli PBT keycapsleri var üzerinde. Bence bir kullanmaya başla, eminim çok ihtiyacın olmayacak değiştirmeye. Üzerindeki anahtarlar da en kalitelisinden Cherry MX. Bbiraz eskit bari stok malzemelerini. Sonra değiştirirsin canın sıkılınca benim gibi :)

bonus 12.jpg

Türkçe tuş dizilimli keycap özellikle yurtdışında bulmak imkansız, Türkiye'yi bıraktım zaten o ayrı bir zor.
PBT'lerin üretimleri masraflı olduğu için Türkçe uyarlamalarda daha ucuz ve kolay üretilen ABS malzeme kullanıyorlar. tabi bu da iki malzeme arasındaki fark nedeniyle ucuzluğunu belli ediyor. Ama stok olarak zaten üzerinde hem Türkçe hem de PBT malzemeli keycaps'ler var. Değiştirmeden bile sadece switch değiştirerek gayet güzel duracaktır.

Geri
Yukarı