Çözüldü Klavye switchleri gerçekten oynayışı etkiler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Driftçi sultan

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
300-350 TL civarında Sharkoon Purewriter mekanik klavye alacağım. Genellikle FPS tarzı oyunlar özellikle CS:GO oynuyorum. Kalih blue switch sesi daha çok hoşuma gitti ama oyun için Red switch tavsiye ediliyor genelde, gerçekten ciddi bir fark var mı yoksa gereksiz bir ayrıntı mı? Bir de blue switch kullananlar varsa uzun vadede kafa ütülüyor mu? Red switch kullananlar için çok yumuşak oldugundan yanlış tuşlara bastığınız oluyor mu?

Çözüm
Red switchte atlama noktası olmadığı için "click" sesi yok ve tuşlara basması daha rahat buda FPS oyunları için artı denebilir.
Hevesle blue switch almıştım ilk klavyemi. 1 sene sonra falan kafam şişmeye başladı artık yazı yazarken. Hızlı yazıyorsan tam baş ağrıtıyor şakır şukur. Ha bi sıkıntı olmadı orası ayrı. Hevesimi alayım diyorsan blue al daha sonra değiştirirsin. İçinde kalmasın. :D

Sharkoon blue alcam hocam bi bakar mısınız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sizin klavye bunun gibi mi daha çok mu?
Bu biras az gibi yani kafa agrıtmaz gibi geldi bana...

Dostum bence blue seçme hem ts sıkıntı de hemde bir süre sonra evdekiler laf etmeye başlıyor hem rahatlık hemde ses açısından bence red tatmin edici ben red tercih ederdim

Red switch'ler daha mı sessiz oluyor hocam?
Hevesle blue switch almıştım ilk klavyemi. 1 sene sonra falan kafam şişmeye başladı artık yazı yazarken. Hızlı yazıyorsan tam baş ağrıtıyor şakır şukur. Ha bi sıkıntı olmadı orası ayrı. Hevesimi alayım diyorsan blue al daha sonra değiştirirsin. İçinde kalmasın. :D

Red switch'ler daha mı sessiz oluyor hocam?
Evet daha sessiz. Blue switch'lerde çıt sesi oluyor. Tuşa bastığını daha rahat anlaman için. Geri tepkimesi o şekilde. O ses Red switch'lerde bulunmuyor. Arkadaşın da dediği gibi Youtube'de var sesleri dinleyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı