Klavye temizleme rehberi

Hepinize iyi Sosyal'ler,

Parçalarının gelmesini beklerken ufak bir temizlik yapayım dedim, bunu da adım adım sizler ile paylaşacağım. Temizlik için klavyenizin sökülebilir olduğundan emin olun. Ek olarak siz ne kadar emek verirseniz, o kadar temiz olur bunu unutmayın. Yaklaşık 1 saat sürdü benim temizlik, bir süreden sonra bitsin artık diyorsunuz :)

Gereken malzemeler,
  • Bulunduğunuz yerin kirlenmemesi için örtü, isterseniz direkt masada yapabilirsiniz.
  • Kullanmadığınız varsa diş fırçası veya kulak çöpü.
  • Küçük bir bez.
  • Varsa temizlik spreyi yoksa ufak detarjanlı su.
Temizlik öncesi klavye.

IMG_20201201_133922.jpg

IMG-20201201-WA0003.jpeg

IMG_20201201_134028.jpg

• Öncelikle klavyenin tüm tuşlarını sırayla söktüm.
  • Sonrasında ters çevirip üstündeki kaba pisliği aldım.
  • Diş fırçasını ufak ıslatarak araları temizledim.
  • Bezi ıslatıp kulak çöpüne geçirdim, sonrasında detaylı aralara girdim.
  • Daha sonra tuşları tek tek silerek yerlerine taktım.
  • Son olarak klavyeyi genel olarak bez ile silerek temizledim.
Açık tuş takımı olan bir klavye olduğu için toz dışında farklı bir şeyler yoktu. Kapalı bir klavye kullanıyorsanız sizde eve yapılacak ekmek malzemesi bile çıkabilir :)
temizlik sonrası,

IMG_20201201_140720.jpg

IMG_20201201_144446.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ne kadar süre de bir temizlenmelidir?
Size kalmış bir şey. Kirden rahatsız olmayan biriyseniz hiç temizleyebilirsiniz bile. Önermiyorum tabii ki. Ben yılda bir derim.

Ellerinize sağlık, faydalı rehber. Yalnız aynısını mümkünse membran kullanan insanlar için yaparsanız sevinirim.

Keşke benim klavyemin de tuşları çıksa. Sökemediğim için arlara kaçan hiçbir şeyi temizleyemiyorum. Bir daha klavye alırken ilk tuşları sökülebiliyor mu diye bakacağım. :)

Keşke benim klavyemin de tuşları çıksa. Sökemediğim için arlara kaçan hiçbir şeyi temizleyemiyorum. Bir daha klavye alırken ilk tuşları sökülebiliyor mu diye bakacağım. :)
Her klavyenin tuslari sokulebiliyor, sadece keycap puller gibi bir sey ile cikartirsaniz daha kolay oluyor. Space, shift ve enter tusu gibi buyuk tuslari cikartmadan once 2-3 defa dusunun cunku stabilizerlari takmak zor oluyor.

Geri
Yukarı