Klavye ve kulaklık gidip geliyor

zvangi

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Girişimci
RAM
2 x G.Skill RipjawsV 32GB (2x16GB) 3200MHz
SSD veya HDD modeli
Adata XPG SX8200 Pro 1TB M.2 ve Samsung 980 500gb
Ekran kartı
galax 360ti
Anakart
Asus TUF b550m-e wifi
İşlemci
5700g
Arkadaşlar sorunu uzun uzun açıklayacağım herhangi bir fikriniz veya öneriniz varsa yanıt vermekten çekinmeyin.

Sistemim:

ASUS TUF B550M-E Wi-Fi
64 GB 3200MHz RAM
5700G
2 adet NVMe

Bilgisayarım bu durumdayken DotA 2, age of mythology falan oynuyordum ve herhangi bir sorun yoktu.

Bilgisayarıma arkadaşımdan Galax 3060 Ti alıp taktım. 2 tane kenarda duran HDD vardı bunları SATA üzerinden bağladım. Sorun bu aşamada başladı.

USB üzerinden bağlı ses kartlı HyperX Cloud kulaklığım var ve sürekli sesi gidip gelmeye başladı. DotA girince klavye de aynı şekilde gidip gelmeye başladı. Bu sırada NumLock ışıkları falan gidip geliyor.

Kulaklığı USB karttan çıkarıp jak üzerinden taktım, sorun klavye tarafında devam ediyor fakat jak üzerinde bir kesinti olmuyor. Sorun USB bağlantıları etkiliyor gibi.

PCI-e tarafında bir darboğaz oluyordur diye NVMe'leri BIOS üzerinden gen3'e çektim, BIOS güncelledim fakat sorun düzelmedi. Event tracker üzerinden baktığımda mantıklı gelen bir hata bulamadım. Benzeri bir sorun yaşayan veya herhangi bir fikri olan varsa çok yardımcı olmuş olur.

Şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı