Klavye yazma hızım nasıl?

Ghostrust

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bir sorum var. Ben klavyede 115-120 dks-wpm yapıyorum ama iki parmakla. Normalde çoğu insan gibi 10 parmakla yazmayı denedim ama beceremiyorum sizce nasılım? Yaşım 14 (bunu neden söyledin diye sormayın sadece söylemek istedim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yazdığınıza bağlı, eğer düzgün ve faydalı bir iş için yazım yapıyorsanız işinize yarar. Örneğin bir proje yazıyorsunuz ve el hızlılığı gerekli, işinize yarar. Tam tersi oyunda vs. hakaret amaçlı kullanırsanız bir şeye yaramaz.

Ne yazdığınıza bağlı, eğer düzgün ve faydalı bir iş için yazım yapıyorsanız işinize yarar. Örneğin bir proje yazıyorsunuz ve el hızlılığı gerekli, işinize yarar. Tam tersi oyunda vs. hakaret amaçlı kullanırsanız bir şeye yaramaz.
Anladım, sağ olun klavyenin gerektiği her konuda işime yarıyor bu.

İki parmakla dakikada 120 kelime mi yazıyorsun? Yazdığın metin mi yoksa kısa kısa kelimeler mi?

2 parmakla 120 kelime yazıyorsan 10 parmakla çok daha fazlasını yazacağını düşünebilirsin. Tabiki direkt doğru orantı değil ama :) Ayrıca 2 parmak çok yorar insanı. 10 parmak yazmak özellikle İngilizce metinleri yazarken iyice "boost"luyor "Q" klavyede.

Şu linkten girip bir metin yazmayı dener misiniz merak ettim sonuçları da paylaşırsanız iyi olur.

66 DBK 10 parmak. 2 parmakla 120 yazanı görmeden inanmam. :D

Ekran Alıntısı.PNG

Geri
Yukarı