Klavyede bazı tuşlar çalışmıyor

parttimemutsuz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenc,
Merhaba. Klavyemde birkaç tuş çalışmıyor. Bunlardan birisi "r" birisi ise klavyenin üstünde olan sayı kısmından "3", diğeri ise "Q." ya çift basıyorlar, ya hiç basmıyorlar. Mekanik bir sorun mu yoksa yazılımsal bir sorun mu nasıl anlayabilirim? Bilgisayarım Monster ve bu ürün.
Alttaki sitede tuşlara bastığımda bazen yazmıyor, bazen çift yazıyor. Caps Lock tuşu için hiçbir şey algılamıyor. Kısa sürede olacak bir çözüme ihtiyacım var, staj yaptığım için laptop hafta içi Full lazım. Teşekkür ederim şimdiden.

Hocam bazen bakımsızlıktan yapıyor teknik tarafta çalışıyorum burada daha önceden bayağı denk geldim bu tarz sorunlara klavye filmini temizlemen lazım fakat temizlemeden önce batarya çıkarman lazım kısa devre olmaması için çıkardıktan sonra hafif bir nemli bir şeyle filmi sil sonra kuru peçeteyle tekrar sil sorun çözülür muhtemelen.

Tozdan yapıyor olabilir.

Hocam bazen bakımsızlıktan yapıyor teknik tarafta çalışıyorum burada daha önceden bayağı denk geldim bu tarz sorunlara klavye filmini temizlemen lazım fakat temizlemeden önce batarya çıkarman lazım kısa devre olmaması için çıkardıktan sonra hafif bir nemli bir şeyle filmi sil sonra kuru peçeteyle tekrar sil sorun çözülür muhtemelen.

Çalışmayan tuşları söküp temizledim, düzeldi. Teşekkür ederim.

Hocam merhaba tekrardan. Dediğiniz gibi silip temizlemiştim. Şimdi yine aynı şeyi yapıyor. Birkaç kere daha sildim taktım. Şimdi çift basıyor. Ne yapsam bilemedim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı