Klavyede fark vermeye değer mi?

Usarda

Hectopat
Daha önce de klavye ile ilgili konu açmıştım fakat aklımda kalan farklı sorular var. Bir indirimde Corsair K55 RGB Pro modelini 400 liraya aldım. Normalde ürün 700 lira. Bildiğiniz üzere SteelSeries markasının Apex 7 modeli var. Aslında 3 ve 5 de var ama açıklamamı yaptığımda neden 3 ve 5 yerine 7'den bahsettiğimi anlayacaksınız. K55 Pro modeli membran bir klavye ve benim tercihim red Switch'Ti. Apex serisinin red Switch olan en düşük Apex klavyesi 7. benim almış olduğum klavye membran olduğu için emin olamadım. Sizce iade edip 1.700 liraya diğerini alınır mı? Kalite ve Switch farkı o kadar eder mi? RGB özelleştirmesi de daha detaylıymış, ekranı da varmış. Çok efektif özellikler değiller fakat yine de belirteyim dedim. Bir de kulaklığım da SteelSeries olduğu için hem set gibi olması hem de uyumlu olması açısından da emin olamadım. O yüzden size sormak istedim. Sizce imkanlar dahilinde Apex 7'ye mi geçmeliyim yoksa K55 Pro'da mı kalmalıyım? Apex 7 aklımda kalmadı değil ama aradaki fiyat farkı ortada. Özellikle bu ekonomik durumlarda kolay kolay verilmiyor böyle kararlar. Ben de sizlere sorayım dedim. En azından bilgisi olan, araştırmış olan, ya da ikisini de deneyimlemiş olanlarınız çıkarsa yardımcı olabilirsiniz.
Düzenleme: K55 RGB Pro normalde 700 lira olduğu için 600 lira civarına ya da ne kadara alıcı bulursa ona göre açılmamış kutusuyla satmayı deneyebilirim. Ya da daha yeni aldığım için iade edebilirim. Apex 7'ye geçiş durumunda bu klavye elimde kalmayacak. Satıp satamayacağım ile ilgili de bilgi verebilirseniz güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
K55 RGB Pro 700TL değil, saçma sapan bir fiyatlandırma. Bütçeniz yoksa bir klavyeye 1.700TL vermeniz de gerekmiyor, kalite farkı elbette olacaktır ama cüzdanınıza uygun klavyeyi alırsanız da memnun kalacaksınız.

Kırmızı anahtar istiyorsanız da o kadar uçuk bir ücret ödemenize gerek yok, şunun gibi bir klavye de gayet yeterli:

K55 RGB Pro 700TL değil, saçma sapan bir fiyatlandırma. Bütçeniz yoksa bir klavyeye 1.700TL vermeniz de gerekmiyor, kalite farkı elbette olacaktır ama cüzdanınıza uygun klavyeyi alırsanız da memnun kalacaksınız.

Kırmızı anahtar istiyorsanız da o kadar uçuk bir ücret ödemenize gerek yok, şunun gibi bir klavye de gayet yeterli:

TKL klavye bakmıyorum ve multimedya tuşları da olsun istiyorum. Ayrıca sizce saydığım sebeplerden dolayı Apex 7'ye geçmeli miyim?

Öncelikle membran ile mekanik arasındaki fiyat farkına kesinlikle değer bence. Ancak Apex 7 fiyatını hak etmeyen bir ürün. Mekanik bir klavye olsun ve tam boyut olsun diyorsanız HyperX Alloy Origins öneririm. Hem switchleri kaliteli, hem de çınlama sesi gibi rahatsız edici problemleri yok. Kendim şu anda kullanıyorum ve oldukça memnunum, hissiyatı çok kaliteli. Üstelik fiyatı da şu anda uygun:

Geri
Yukarı