Klavyede tuşa basınca bilgisayar açılıyor.

BerkeG

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır Trust markalı klavye kullanıyorum ve gayet memnunum fakat bugün bilgisayarı açmadan önce tuşlara basma isteği geldi bastım :D ardından bilgisayar güç tuşuna basılmış gibi tepki verdi ve açıldı. Önce anlam vermedim bilgisayarda aynı anda 2 adet klavye takılı birisi de A4Tech. A4Tech'de tuşlara basınca bilgisayar açılmıyor fakat kablosuzda basınca açılıyor klavye ekte var. Sizce sorun nedir bilgisayar tamamen kapalı işletim sistemi Windows 8.1 Pro bu durum hoşuma gidiyor fakat normal olmadığını düşünüyorum BIOS'u sıfırladım fakat hala aynı.

Setteki klavyeyi kullanıyorum sadece fare yok.

Dosya Ekleri

• 16006183.png
    16006183.png
    126,3 KB · Görüntüleme: 814
Dediklerinizin hiçbiri açık değil ki kapatayım klavye takılı değilken (kablosuz) kabloluda tuşlara basıyorum açılmıyor. :D Biosta da gördüğüm kadarıyla öyle bir seçenek yok. Neyse rahat ya sorun olarak görmüyorum @monaktus un da dediği gibi kim uzanacak ?

Onun yerine ben hala buradayım. Ben bu arkadaşın rahatsız olduğu şeyi yapmak istiyorum. Klavyeye su döküldü bozuldu. Devre dışı bıraktım. Bluetooth klavye var. Onla bilgisayar açılsın kapansın istiyorum. BIOS'a girmedn, güçyönetimindenbu alet bilgisayarı başlatsın seçsem işe yarar mı?

Güç seçenekleri -> güç düğmelerinin yapacaklarını seçin -> şu anda kullanılamayan ayarları değiştir -> hızlı başlatmayı aç seçeneğindeki tiki kaldırırsanız sorununuz düzelir diye umuyorum.

Geri
Yukarı