Klavyedeki bir tuşa basınca PC açılıyor

ArgentumArrow

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar,

Bu sorun yeni başladı. Son 1 haftadır sabahları işim olduğunda bilgisayarı kapatmak yerine uyku moduna alıyordum. Bildiğiniz üzere uyku modundayken açmak için klavyeye falan basmak yeterli oluyor. Yalnız şöyle bir sorun başladı. Bilgisayarı "Bilgisayarı Kapat" yolundan kapattığım halde klavyenin herhangi bir tuşuna basınca bilgisayar açılıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'tan yaptığınız bir ayar bunu tetikliyor olabilir. BIOS pilini çıkarıp 2 DK sonra tekrar takın.

Hesap ban yedi de yazım yanlışından dolayı, bundan yazayım. BIOS ile en son anakartı yenilediğimde uğraşmıştım güncellemek için. Yani bir 10-11 ay önce falan. Yakın zamanda hiç uğraşmadım ellemedim. Hatta bundan 2-3 ay önce küçük bir kuzenim var 2 yaşlarında PC'yi nasıl gördüyse sürekli gitmek isterdi, ben de kapalıyken klavyeyi çıkarırdım dışarı, basardı herhangi bir şey olmazdı. Soruda belirttiğim gibi uyku moduna almaya başladıktan sonra başladı bu sorun. Bu arada BIOS pilleri nasıl bir şeydir? Nasıl çıkartırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı