Klavyede "Win Lock" tuşu nasıl kapatılır?

Codith

Decapat
Dostlar dün yanlışlıkla yemegi masama koyacakken tabağı klavyenın ustune ucundan koydum herhalde fark etmeden bir tuş kombinasyonu oluştu ve klavyemdeki Win lock ışığı açıldı kapatmayı bulamadım. Her neyse dün bu sorun olduğunda W, A, S, D çalışmıyordu (yön tuşları ile yer değiştirmedi o hatayı biliyorum) sonradan düzeldi. Dizi izledim vb. kapattım bilgisayarı. Bugün PC'yi açtığımda ise dün klavyede yanan Win lock ışığı gitmiş ama klavyede harflerin üst kısmında bulunan rakamlardan 1'e bastığımda 2 olarak, 3'e bastığımda 1 olarak çıkıyor.( buradaki 1 ve 3'ü numpad kısmından yazdım ) Ne yapmam lazım? Her şeyi denedim. Hiç böyle bir sorun yaşamamıştım şimdiye kadar klavyem sapasağlam çalışıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim sorum Klavyede ( "Win Lock" tuşu nasıl kapatılır? ) değil. Neden onaylarken öyle yazdı adminler bilmiyorum benim sorun üstte belirttiğim gibi.

Başka bir klavye ile deneyip sorunun PC'de mi yoksa klavyede mi olduğunu tespit edebilir misiniz?

Başka bir klavye ile deneyip sorunun PC'de mi yoksa klavyede mi olduğunu tespit edebilir misiniz?
başka klavyem yok ama az önce klavyede 3 ve 1 tuşlarının yerını çıkardım 3e bastığımda 1 yazıyor dedım ya 3 tuşunu 1 tuşunun yerine koydum yine 2 olarak yazdı
FN+W dener misiniz?
usta winlock kapatma değil derdim üstte belirttim.

Başka klavyem yok ama az önce klavyede 3 ve 1 tuşlarının yerını çıkardım 3E bastığımda 1 yazıyor dedım ya 3 tuşunu 1 tuşunun yerine koydum yine 2 olarak yazdı.

Usta winlock kapatma değil derdim üstte belirttim.

O zaten winlock kapatmıyor deneyin siz.

Geri
Yukarı