Klavyedeki en gereksiz tuş hangisi?

Scroll lock ve pause break kullandığım her an hep oyun içi arayüzleri açmak için oluyor. Bu durumda print screen kalıyor benim için.
Print Screen çok önemli Hocam ya. Benim klavye Apex 3 TKL mesela mini klavye, normal klavyedeki sağ kısım yok ve Print Screen tuşu da yok. Aslında Print Screen tuşunu atayabileceğim bir tuş arıyorum. :D

Home ve End tuşlarını yazı yazarken çok kullanıyorum. Ama Pg up ve pg dn tuşlarını kendi amacında hiç kullanmadım galiba. ETS 2'de fonksiyon atadığım için kullanıyorum sadece. Ins tuşunun gereksiz olduğunu düşünmekteyim, basınca ne olduğunu bile anlamadım.

Ben %90 mı %80 mi ne klavye kullanıyorum Bluetoth olduğu için biraz kısa. En iyisi %100 klavye. Hatta o eski bilgisayarlarda olan Microsoft'un klavyeleri.

Print Screen çok önemli Hocam ya. Benim klavye Apex 3 TKL mesela mini klavye, normal klavyedeki sağ kısım yok ve Print Screen tuşu da yok. Aslında Print Screen tuşunu atayabileceğim bir tuş arıyorum. :D
Ben ins tuşuna ayarladım.

Normalde ins galiba Word'de işe yarıyor , ben kullanmadığım için gerek yok.

s-l1600.jpg

Bunlarda her şeye kısayol var. Artık Fn ve yukarıda fonksiyon (f) tuşlarına basarak yapıalbiliyor. Ama çevirmeli ses ayarlama şeyleri güzel olabiliyor.

Bence en gereksizi enter tuşu çünkü herhangi bir atlamak için başka tuşlarda işe yarıyor ya da fare sol click aynı işlevi görüyor.
Satır atlamak ve mesaj göndermek bulunmadan önce insanlar.
Her şey olurda Enter siz olmaz be.

Geri
Yukarı