Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İnsanlar cidden bu kadar uğraşıyor mu "â" yazabilmek için?

Hala mi demek istersin yoksa hâlâ mi demek istersin? Anlam farki var.

Arkadaşlar merhaba, bugün konuda bir çözüm vermek istiyorum. Klavyeden şapkalı a (â) harfinin nasıl yazılacağını göstereceğim. Bunun iki hâlini göstereceğim yani küçük ve büyük şapkalı a (â) yazmasını göstereceğim.

Küçük şapkalı (â) nasıl yazılır?
Öncelikle Caps tuşundan Caps'i yani büyük harfle yazı yazmayı etkin hâle getirelim. Etkin hâle getirdikten sonra Shift, 3 ve A tuşuna aynı anda basalım. Aynı anda bastığınızda â yazabildiğinizi göreceksiniz.

Büyük şapkalı (Â) nasıl yazılır?
Büyük şapkalı A (Â) yazabilmek için öncelikle Caps yani büyük harfle yazı yazmak kapalı olmalı. Büyük harfle yazı yazmayı kapalı konumuna getirdikten sonra Shift, 3 ve A tuşuna aynı anda basalım. Aynı anda bastığınızda  yazabildiğinizi göreceksiniz.

Ekleme yapayım MacOS'da a harfine basili tutarak da â yazabilirsiniz.

Ekran Resmi 2023-05-21 15.27.21.png

Arkadaşlar merhaba, bugün konuda bir çözüm vermek istiyorum. Klavyeden şapkalı a (â) harfinin nasıl yazılacağını göstereceğim. Bunun iki hâlini göstereceğim yani küçük ve büyük şapkalı a (â) yazmasını göstereceğim.

Küçük şapkalı (â) nasıl yazılır?
Öncelikle Caps tuşundan Caps'i yani büyük harfle yazı yazmayı etkin hâle getirelim. Etkin hâle getirdikten sonra Shift, 3 ve A tuşuna aynı anda basalım. Aynı anda bastığınızda â yazabildiğinizi göreceksiniz.

Büyük şapkalı (Â) nasıl yazılır?
Büyük şapkalı A (Â) yazabilmek için öncelikle Caps yani büyük harfle yazı yazmak kapalı olmalı. Büyük harfle yazı yazmayı kapalı konumuna getirdikten sonra Shift, 3 ve A tuşuna aynı anda basalım. Aynı anda bastığınızda  yazabildiğinizi göreceksiniz.
İyi hoş da uğraştıcı biraz. Bir de her zaman olmuyor. Birkaç kez denemek gerekiyor.

Burada fareyi tuttuğumuz elimiz ile de klavyeyi kullanmıyoruz. Tek el yetiyor :)
Tamam. Ben asıl olması gerektiği gibi Shift + 3 yaptıktan sonra a tuşuna basıp tekte harfi alayım; sen de Caps Lock'u açtıktan sonra Shift + 3 + A kombinasyonuyla bir ihtimal tutturabilirsen harfi al ve Caps Lock'u geri kapat.

Cidden yanlış olduğu halde sırf muhalefet için karşı geldiğine inanamıyorum.

Tamam. Ben asıl olması gerektiği gibi Shift + 3 yaptıktan sonra a tuşuna basıp tekte harfi alayım; sen de Caps Lock'u açtıktan sonra Shift + 3 + A kombinasyonuyla bir ihtimal tutturabilirsen harfi al ve Caps Lock'u geri kapat.

Cidden yanlış olduğu halde sırf muhalefet için karşı geldiğine inanamıyorum.
Bir şeyi yanlış görmezsen neden savunayım ki? Aynı durum sizin için de geçerli. Bir ihtimal dediniz ama üst üste denemelerimde hiç tutmadığını görmedim. Bilgiyi yalanlayan ben değildim.

Geri
Yukarı