Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
@Ellie Williams siz kendi bildiğiniz yolu konuda belirtmişsiniz. Aynı şekilde ben de belirttim. Bunda bu kadar kızmayı gerektirecek durum yok. İsteyen istediği şekilde yapsın.
Bu bir yol değil, onu anlatmaya çalışıyorum. Zaten sizin "yol" dediğiniz şey de yapılması gerekeni içerdiği için çalışabiliyor, siz sadece fazladan adım ekliyorsunuz.

CTRL + C ve Sağ Tık > Kopyala iki farklı yoldur. Bu öyle bir şey değil.

CapsLock ile uğraşmanıza gerek yok.
Shift basılı tutup 3'e basın, ardından bırakıp a ya basınca küçük şapkalı a(â) yapmış olacaksınız.
Büyük yapmak istiyorsanız da CapsLock açın, Shift tuşuna basılı tutup 3 ee tıklayın, sonra bırakıp A ya basın.

Shift tuşuna basılı tutmak, bir harfe bastığınızda Caps Lock görevi görüyor. Shift ve 3 tuşlarını bırakmadan “a” harfine basarsanız ve Caps Lock etkin değilse tuş basılı olduğu için büyük harf şeklinde “” yazılmış olur. Caps Lock etkin ise de “â” yazılır. Normalde bu iki tuşa bastıktan sonra elinizi çekip “a” harfine basabilirsiniz ve bu karmaşayı yaşamazsınız. Doğrudan “â” yazılmış olur. ALT GR kombinasyonlarında da durum bu şekilde. Üç tuşa da aynı anda basılı tutmanız gerekmiyor. :)

Ek bilgi: Shift + 3 sonrasında “i” harfine basarsanız “î” yazılır. “Resmî” gibi kelimelerde kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba, bugün konuda bir çözüm vermek istiyorum. Klavyeden şapkalı a (â) harfinin nasıl yazılacağını göstereceğim. Bunun iki hâlini göstereceğim yani küçük ve büyük şapkalı a (â) yazmasını göstereceğim.

Küçük şapkalı (â) nasıl yazılır?
Öncelikle Caps tuşundan Caps'i yani büyük harfle yazı yazmayı etkin hâle getirelim. Etkin hâle getirdikten sonra Shift, 3 ve A tuşuna aynı anda basalım. Aynı anda bastığınızda â yazabildiğinizi göreceksiniz.

Büyük şapkalı (Â) nasıl yazılır?
Büyük şapkalı A (Â) yazabilmek için öncelikle Caps yani büyük harfle yazı yazmak kapalı olmalı. Büyük harfle yazı yazmayı kapalı konumuna getirdikten sonra Shift, 3 ve A tuşuna aynı anda basalım. Aynı anda bastığınızda  yazabildiğinizi göreceksiniz.
Èè bunu nasıl yazarız rehber bekleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı