Klavyeler, Mekanik Klavyeler ve Switchler

Merhaba, ben yazılımcıyım ve genel olarak yazı amaçlı kullanacağım bir klavye arayışındayım. Uygun bir klavye buldum ancak mavi switch ve red switch dışında başka bir seçenek bulunmuyor. Daha önce mekanik bir klavye kullanmadım. Sormak istediğim Mavi switch bir klavye ofis ortmaında kullanılabilir mi? Gerçekten çok rahatsız edici bir ses problemi oluşturur mu? Eğer problem oluşturursa bu durumda kımızı switche yöneleceğim. Kırmızı switchler için sık sık yazım hatası yapılması olası bir durum olarak söz ediliyor. Bu ne kadar doğrudur? Gerçekten zorlanır mıyım?

Her blue swtich aynı sesi yaratmaz ancak genel olarak sesli olduklarından evet, bazı insanları rahatsız edebilir. Kırmızı switch duruma göre değişir, alıştığınızda rahatça yazabilirsiniz. Blue kullansanız bile yine de rubber dome'lara göre hafif olduğundan çift basım gerçekleştirebilirsiniz. Sadece Blue'ya alışmanız Red'e göre daha kısa olacaktır. Hem Blue gibi olsun yazımı yazayım hem de ses çıkarmasın diyorsanız Brown anahtarlar size göre ;)

Her blue swtich aynı sesi yaratmaz ancak genel olarak sesli olduklarından evet, bazı insanları rahatsız edebilir. Kırmızı switch duruma göre değişir, alıştığınızda rahatça yazabilirsiniz. Blue kullansanız bile yine de rubber dome'lara göre hafif olduğundan çift basım gerçekleştirebilirsiniz. Sadece Blue'ya alışmanız Red'e göre daha kısa olacaktır. Hem Blue gibi olsun yazımı yazayım hem de ses çıkarmasın diyorsanız Brown anahtarlar size göre ;)
İstediğim klavyenin brown anahtar seçeneği var ama Türkiye'de yok malesef. Her iki seçenek için eksi yönler olacak gibi görünüyor. O yüzden sadece bir soru sormak istiyorum. Red switch alsam pişman olur muyum? 😞
Yazim hatasi konusu dogru. Erken etkilesime gecebildiginiz icin bazen double tapping yasanabiliyor. Blue veya kahverengi almaniz daha iyi olur. Kahverengi Turkiye'de cok satilmiyor fakat yurtdisi pazarindan alabilirsiniz.
Yurtdışından internetten alabilir miyim? Riskli olmaz mı?

İstediğim klavyenin brown anahtar seçeneği var ama Türkiye'de yok malesef. Her iki seçenek için eksi yönler olacak gibi görünüyor. O yüzden sadece bir soru sormak istiyorum. Red switch alsam pişman olur muyum? 😞

Yurtdışından internetten alabilir miyim? Riskli olmaz mı?

Güvenilir bir yerden alırsanız yurt dışı alışverişiniz sorunsuz gerçekleşir. Vergi vb. şeylere dikkat edin beklediğinizden fazla fiyat ödemeyin. Ayrıca hayır, olmazsınız. Ofis içinde eğer genelde yalnızsanız Blue sıkıntı olmaz diye düşünüyorum, sesini de sevebilirler hatta :D Ama tabii riske lüzum yok.

Güvenilir bir yerden alırsanız yurt dışı alışverişiniz sorunsuz gerçekleşir. Vergi vb. şeylere dikkat edin beklediğinizden fazla fiyat ödemeyin. Ayrıca hayır, olmazsınız. Ofis içinde eğer genelde yalnızsanız Blue sıkıntı olmaz diye düşünüyorum, sesini de sevebilirler hatta :D Ama tabii riske lüzum yok.
Kırmızı switchin siparişini bu gece vereceğim o zaman. İçimi rahatlattınız teşekkürler 😀

@Mütalam Red switchlerde fazla double tapping yaşanabiliyor (bu yazıyı yazarken de oldu :D) ancak kullanıma en rahat switch türü Red diye düşünüyorum ben. Hem yazmada hem de oyunlarda gayet başarılıdır kendisi.

@Mütalam Red switchlerde fazla double tapping yaşanabiliyor (bu yazıyı yazarken de oldu :D) ancak kullanıma en rahat switch türü Red diye düşünüyorum ben. Hem yazmada hem de oyunlarda gayet başarılıdır kendisi.
hocam bi sorum olacaktı ben rampage ultimate diye bir klavye almayı düşünüyorum Rampage KB-R96 ULTIMATE USB Full RGB Optical Switch Q Gaming Mechanical Keyboard fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
şöyle link
burda optik siyah switch var denmiş yani daha mı iyi hızlı mı ağır mı sesli mi
bana 400-450 tl lik mekanik rgb red switch bi klavye lazım da bunu buldum almayı düşünüyorum

Birazcik disini sıkıp 40TL daha ekleyip bunu al. Rampage'in klavyeleri alinmaz.
hocam rampage neden alınmaz
ve bu klavyeyi beğenmedim tasarımı falan iyi gelmedi hocam içime sinicek bir şeyler istiyorum
elimde bir klavye var rampage in
2 yıldır kullanıyorum hiç sıkıntısını görmedim gayet iyi ama artık ihtiyacımı karşılamıyor o yüzden yeni alacağım

Geri
Yukarı