Klavyemi nasıl temizlerim?

hAllederiz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Çağrı Merkezi Yöneticisi
Merhabalar, mekanik klavyem var ve PC başında sigara içiyorum. Ara ara yemek de yiyorum. Klavyemin arasında tozlar pislikler var. Nasıl temizleyeceğim, küçük fırçalardan almalı mıyım? Önerebileceğiniz bir ürün var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Keycapleri söküp kulak çöpü ile temizleyebilirsin.

Keycaplari çıkarın. Süpürgeyle güzelce süpürün. Anahtarların aralarını ıslak mendille silin. Ben genelde böyle yapıyorum.

Genelde tuşları sökerim, vidalarını sökerim, klavyeyi tamamen ayırırım, plastik kısımlarını suda bekletirim, elektronik kısmını da kuru bezle silerim. En temiz yöntem bu bence

Genelde tuşları sökerim, vidalarını sökerim, klavyeyi tamamen ayırırım, plastik kısımlarını suda bekletirim, elektronik kısmını da kuru bezle silerim. En temiz yöntem bu bence
O kadara gerek yok be. 10 yıllık içi açılmamış Microsoft klavyen varsa başka.

Haftalık olarak klavyemi aşağıdaki elektrikli süpürge başlığıyla temizliyorum, ardından ıslak mendil ile siliyorum.
1664393550207.png

2 - 3 Ayda bir komple temizliyorum. Önce aynı şekilde elektrikli süpürge ile çekiyorum. Sonra tüm tuşları söküp deterjan ile yıkıyorum. Klavyeyi ise eski diş fırçası ile temizleyip ıslak mendili kaleme sararak aralarını temizliyorum.

Geri
Yukarı