Klavyenin Switch'lerini değiştirmek ne kadar mantıklı?

pBalcı

Centipat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP VİCTUS
Meslek
Elektrik Elektronik teknikeri
Öncelikle yeni bir klavye almak istedim, ancak klavye fiyatlarını görünce klavyedeki Switch'leri değiştirmeye karar verdim. Ne yazık ki, Switch'ler de o kadar ucuz çıkmadı. Klavyem Gamepower marka warlook modeli bir kırmızı Switch'li klavye. Bir süre sonra klavyeden sıkıldım çünkü kırmızı Switch'in sesi tok geliyor.

Öncelikle yeni bir klavye almak istedim, ancak klavye fiyatlarını görünce klavyedeki Switch'leri değiştirmeye karar verdim. Ne yazık ki, Switch'ler de o kadar ucuz çıkmadı. Klavyem Gamepower marka warlook modeli bir kırmızı Switch'li klavye. Bir süre sonra klavyeden sıkıldım çünkü kırmızı Switch'in sesi tok geliyor.
Değiştiremezsin, çok zor. Lehim aleti bilmem ne aleti şu bu aleti gerekiyor. Elektrikle de alakan yoksa %90 ihtimal kullanılmaz hale getirirsin.

Değiştiremezsin, çok zor. Lehim aleti bilmem ne aleti şu bu aleti gerekiyor. Elektrikle de alakan yoksa %90 ihtimal kullanılmaz hale getirirsin.

Elektrik elektronik teknikeriyim başka soru?

Switch değiştirmeye izin veren bir klavye olsaydı değiştirebilirdin ancak o klavyede işinin ehli değilsen hiç bir şey yapamazsın.

Bol şans, aletler evde de vardır o halde :D Switch alıp video izleyerek yapabilirsin.

Ama önerim, kaliteli Switch al bari. Outemu dışı olsun. Kaç pin bilmiyorum ama araştırınca bulursun sanırım.

Şu anki klayemdeki swichler çift pin Outemu kırmızı ancak PCB destekler ise Outemu yeşil swiche geçmek istiyorum halihazırda kullanan bir arkadaşım var ve klavye kaç yıldır banam mısın demiyor. Ve hissiyatı çok güzel.

Mantıklı değil, elindekini satıp düzgün klavye alırsın daha iyi olur.

90 adet swich 200 TL'ye geliyor hocam klavye değiştiresim hiç yok arafta kaldım.

Şu anki klayemdeki swichler çift pin Outemu kırmızı ancak PCB destekler ise Outemu yeşil swiche geçmek istiyorum halihazırda kullanan bir arkadaşım var ve klavye kaç yıldır banam mısın demiyor. Ve hissiyatı çok güzel.
Outemu pek de kaliteli değil aslında, ortalamanın baya altı bu sebeple değişime uğraşman bile zaman kaybı olur diyebilirim ama yeşil güzel evet. Onun dışında onun desteği olup olmadığını bilmiyorum bakmak gerekir. Çift pin var ise olur zaten ama onlar sanırım yok o türlerde. Zaten klavye ömrünü genelde switchler belirliyor bu sebeple baya uzun süre gidiyorlar.

Fiyatı ucuz yine ama dediğim gibi uğraşına değeceğini düşünmüyorum hiç. Parayı biriktirip daha düzgün klavye alınca onu modifiye et derim sana. En azından alırken yeşil ve mavi switchli alırsın.

Outemu pek de kaliteli değil aslında, ortalamanın bayağı altı bu sebeple değişime uğraşman bile zaman kaybı olur diyebilirim ama yeşil güzel evet. Onun dışında onun desteği olup olmadığını bilmiyorum bakmak gerekir. Çift pin var ise olur zaten ama onlar sanırım yok o türlerde. Zaten klavye ömrünü genelde Switch'ler belirliyor bu sebeple bayağı uzun süre gidiyorlar.

Fiyatı ucuz yine ama dediğim gibi uğraşına değeceğini düşünmüyorum hiç. Parayı biriktirip daha düzgün klavye alınca onu modifiye et derim sana. En azından alırken yeşil ve mavi Switch'li alırsın.

Yarısı yeşil yarısı mavi olabiliyor ise öyle yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı