Klavyenin ve farenin ışıkları yanıyor ancak tepki yok

GOLDYCK

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle problem şu, bilgisayarın klavyesi Mouse'si çalışır durumda. Lakin arada kendiliğinden çalışmayı kesiyor. Klavyenin ve farenin ışıkları yanıyor ancak tepki yok. USB portlarından yerlerini değiştirince çalışıyor. Bilgisayarı yeniden başlatınca direkt düzeliyor. Oyun oynarken sık sık oluyor çözüm nedir? Aygıt Yöneticisi'nden kontrol ettim. Güç kaynaklarıyla ilgilendim. Hatta kötü uygulama olduğu söylenmesine rağmen Driver Booster uygulaması dahi kullandım. Sizce ne yapmalıyım?

Hiç teknik bir servise götürmedim teknik servisten kasıt nedir abi. Kusura bakmayın çok cahilim bu konularda büyük Teknosa tarzı yerler mi
O konuda benimde bilgim yok hocam maalesef hiç servise gitmedim genellikle mahalle arası yerlere gittim şu an yeni sisteme geçtiğim içinde hiç teknik servise ihtiyacım olmadı.

Peki bu konuyu daha fazla kişinin görmesi için ne yapmalıyım?
Hocam servise göndermeden önce şunları yapmanızı öneririm:

USB Portlarını temizleyin, bazen kirli olduğu için böyle yapıyor olabilir.

Sürücüleriniz güncelleyin eğer sürücüye sahip bir klavye ve mouse kullanıyorsanız kendi uygulaması içinden sürücüyü güncelleyin.

Ayrıca USB başka bir USB porta takınca düzeliyor demişsiniz muhtemelen sorununuz USB portla alakalı eğer başka bir USB portta tamamen düzgün çalışıyorsa bozuk olan portu temizleyin eğer düzelmezse muhtemelen bozuktur.

Hocam servise göndermeden önce şunları yapmanızı öneririm:

USB Portlarını temizleyin, bazen kirli olduğu için böyle yapıyor olabilir.

Sürücüleriniz güncelleyin eğer sürücüye sahip bir klavye ve mouse kullanıyorsanız kendi uygulaması içinden sürücüyü güncelleyin.

Ayrıca USB başka bir USB porta takınca düzeliyor demişsiniz muhtemelen sorununuz USB portla alakalı eğer başka bir USB portta tamamen düzgün çalışıyorsa bozuk olan portu temizleyin eğer düzelmezse muhtemelen bozuktur.
Aslında portların hepsi arızalı büyük ihtimalle değişince düzeliyordan kastım; Hepsi aralıklarla bozuluyor ancak hepsi bozuk. Yani o an bozuk olmayan kısıma takınca çalışıyor bunu şu yüzden söyledim klavye ve mouseda sıkıntı yok. Ayrıca portları nasıl temizleyebilirim abi.

Pamuklu çubuk veya yumuşak bir fırça ile içindeki tozları temizleyebilirsiniz.

Kaplan abim aslan kaplan abim vallahi kasaya küfür edip dediğini yaptım üfledim ama ne üfledim var ya böyle sen misin erkek ben mi diye diye üfledim. Oyuna girdim oyun oynadım uzun uzun daha hiç gitme yapmadı Allah senden binbir razı olsun tuttuğun altın olsun sen yeryüzünde yaşayan en kral adamsın bundan sonra yeminim var seni korurum aslan abim kaplan abim.

Kaplan abim aslan kaplan abim vallahi kasaya küfür edip dediğini yaptım üfledim ama ne üfledim var ya böyle sen misin erkek ben mi diye diye üfledim. Oyuna girdim oyun oynadım uzun uzun daha hiç gitme yapmadı Allah senden binbir razı olsun tuttuğun altın olsun sen yeryüzünde yaşayan en kral adamsın bundan sonra yeminim var seni korurum aslan abim kaplan abim.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :).

Geri
Yukarı