Bilgisayarımın klavye ve farenin ışıkları yanıyor ama tetiklemiyor

ThykesS

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 gb 3200mhz (markasını bilmiyorum yazmıyor üstünde)
SSD veya HDD modeli
mld 500gb m2ssd
Ekran kartı
Gigabyte RTX 3050
Anakart
Gigabyte h610m
İşlemci
intel i3 12100f
İlk defa bir foruma yazı yazıyorum o sebepten ötürü ufak tefek hatalarım olursa kusrua bakmayın öncelikle.

Dostlar bir hafta önce bir bilgisayar aldım tanıdık bir bilgisayarcıdan kasada çok garip bir sorun var kasanın klavye ve farenin ışıkları yanıyor ama tuşa basınca hiçbir tepki vermiyor bir süre fişte durunca bazen bastığımda açılıyor bazen açılmıyor uzun uğraşlar sonucu bir kere açınca ondan sonra problem olmuyor kapatsam açsam fişini çekip taksamda kullanıyorum ama gece olunca fişi çekip yatıyorum sabah yine aynı sorun güç kutusundan şüphelendim ama açıldığında fark ettiğim bir şey ise saat değişiyor yanımda yedek donanım yok ve bayram tatili girdi. Ayrıca kasa açılınca saatlerce oyun oynuyorum Rust Ultra PUBG Ultra yani anlayamadım bir performans kaybı yok çok garip.

PSU hakkında pek bilgim yok fakat biraz araştırınca pek tavsiye edilmediğini gördüm. Bilgisayarcıya götürüp başka bir PSU'yla çalıştırmasını rica edin. Böylece sorunun PSU'dan olup olmadığını öğrenmiş olursunuz.
ya şimdi bayram tatili giriyor ya o sebepten ötürü götüremiyorum ayrıca bir kere açtım şuan yarın götürmem gerek yarında bayram tatili. Anakarttan olma ihtimali yüksekmi sizce? Benim düşüncem anakarttan olsa en azından şöyle arada bir takılma donmalar performans düşüklüğü olmazmı?

Yeni konular

Geri
Yukarı