Klavyeye kola döküldü

Wallywestrt

Hectopat
Makaleler
1
Klavyemin üstüne kola döküldü ve o zamandan beri delirdi. Işıkları çalışıyor ancak tuşlara bastığımda alakasız şeyler oluyor. Mesela 1 tuşuna basınca sol yan sekmeye, 2 tuşuna basınca sağ yan sekmeye geçiyor. Bunun bir çözümü var mı?

Klavyemin üstüne kola döküldü ve o zamandan beri delirdi. Işıkları çalışıyor ancak tuşlara bastığımda alakasız şeyler oluyor. Mesela 1 tuşuna basınca sol yan sekmeye, 2 tuşuna basınca sağ yan sekmeye geçiyor. Bunun bir çözümü var mı?

Yok. Geçmiş olsun

Klavyenizin tuşlarını söküp nemli bir bezle iyice silebildiğiniz kadar silin, daha sonra da kuru bir bezle kuruladıktan sonra tekrar deneyin. Yine olmazsa yapacak bir şey yok geçmiş olsun.

Tabii tuşları sökülüyorsa, tuşları sökülmeyen bir klavye ise yapacak hiçbir şey yok.

Vallahi bende de olmuştu ama ben şanslıydım sadece tuşlar yapış yapış olmuştu sende devreler gitmiş geçmiş olsun.

Kesin sonuç vereceğini düşünmüyorum ama Selülozik Tiner ve fırça ile söküp temizle belki düzelir zaten bozulmuş cihaz. (çok kullanma iyice eritir devreleri)

Yeni konular

Geri
Yukarı