Çözüldü Klavyeye kola döküldü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

firrisn

Centipat
Daha fazla  
Sadece klavyenin üst kısmına dokundu hemen klavyenin içini açtım ama içinde bir şey yoktu. Switch'leri nasıl temizlemem lazım? Klavyem Ajazz ak680.

Çözüm
Ters çevir bütün kola akana kadar.

Klavyeye kola döküldükten sonra hemen güçten kesip kolayı akıttım. Tuşlarını su ile yıkayıp Switch'lerini söküp ıslak mendille tek tek sildim(zaten değiştireceğim). PCB'sini kolonya ile sildim ve bugün ise alkol ile sildim. Sanki biraz sesi değişmiş gibi ama kullanımında sorun yok. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Evde alkollü su yok maalesef kolonya ile neresini temizlemem lazım pcbsinde kola yoktu.

Bir de kola klavyenin kablo girişine girdi sanırım oraya ne yapmam gerek?

Evde alkollü su yok maalesef kolonya ile neresini temizlemem lazım pcbsinde kola yoktu.

Bir de kola klavyenin kablo girişine girdi sanırım oraya ne yapmam gerek?

alkol + diş fırçası

bu arada kolonya saf alkol değil limon yağı ve kireç bırakabilir

Alkol + diş fırçası.

Bu arada kolonya saf alkol değil limon yağı ve kireç bırakabilir.

Klavyede büyük bir sorun oluşmaması için şu an klavye ile temizledim. Yarın alkol alıp her yerini tekrardan temizleyeceğim. Şuan klavyeden yazıyorum.

@firrisn ulaşılan her yerini temizle saf alkol sorun çıkartmaz ama kolonya sıkıntı yaratabilir.

Klavyenin her yerini kolonya ile temizledim. Umarım klavye bozulmaz. Şu an klavyeden yazıyorum.

Klavyede büyük bir sorun oluşmaması için şu an klavye ile temizledim. Yarın alkol alıp her yerini tekrardan temizleyeceğim. Şuan klavyeden yazıyorum.

Klavyenin her yerini kolonya ile temizledim. Umarım klavye bozulmaz. Şu an klavyeden yazıyorum.
Bence 12 saat klavyeyi kullanmayın devrelerin bir yerinde kola kalmışsa bozabilir.

99.9% IPA olanlar var izopropil. Çok zorda kaldığım zamanlar durumuna göre saf su ile yıkamışlığımda var bazı elektronik cihazları. Sonrasında iyi kurutunca bir problem olmuyordu.

Geri
Yukarı