Klavyeyi bu şekilde kullanan var mı?

Burada klavyenin pozisyonu ya da günlük kullanımda nasıl yazı yazdığınıza dair bir soru yöneltmedim arkadaşlar. Oyun oynarken başka bu şekilde kullananlar var mı onu sordum. Çoğunluğun kullanmadığı bir tarz olduğunu biliyorum.

Benim de W orta parmak fakat tarantula gibi değil. Genellikle klavyede wasd, Shift ve CTRL'yi sol elim ile idare ederim. Orta parmak W, yüzük parmağı Shift, serçe parmak ise CTRL basar.

Deliyiz falan da W tuşuna işaret parmağımızla basacak kadar değil.
Google amcaya 10 parmak kullanımın nasıl olması gerektiğini sorup öğrenebilirsiniz. Çok uzaksınız. Yazı yazarken bile W tuşuna yüzük parmağı ile basılması gerekiyor aslında.

İlk başta normal yamuk kullanıyor sandım, sen deyince bir daha baktım... :D

Kafayı sıyırmış millet. :D (!) Espiri amaçlıdır.

Son düzenleme:
İlk başta normal yamuk kullanıyor sandım, sen deyince bir daha baktım... :D

Kafayı sıyırmış millet.
Lütfen yanlış anlamayın hocam. "Kafayı sıyıranlardan" olduğum için güldüm 😃

Ben de oyun oynarken bu şekilde kullanıyorum, ufak 1-2 fark var tabii. Buna şaşıran arkadaşlarım da olmuştu ama FPS oyunlarında çoğundan daha iyi olduğumu düşünüyorum.

Böyle oynarken daha fazla keyif alıyorum, daha rahat geliyor bana ve oyun skoruma da olumlu yönde etkisi olduğunu düşünüyorum :)

Lütfen yanlış anlamayın hocam. "Kafayı sıyıranlardan" olduğum için güldüm 😃

Ben de oyun oynarken bu şekilde kullanıyorum, ufak 1-2 fark var tabii. Buna şaşıran arkadaşlarım da olmuştu ama FPS oyunlarında çoğundan daha iyi olduğumu düşünüyorum.

Böyle oynarken daha fazla keyif alıyorum, daha rahat geliyor bana ve oyun skoruma da olumlu yönde etkisi olduğunu düşünüyorum :)
İnsan değiştirmek istese de değiştiremiyor artik değil mi? Ben supreme global eloda cs oynuyorum, ilk başladığımda da böyleydim hala böyle kullanıyorum. Baktığın zaman 'orta parmak w' yerleştirince el daha düzgün duruyor ama alışkanlık işte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu çocuğa benzettim :D alışkanlık ya.

Ben klavyeyi yaklaşık 20 senedir bu şekilde kullanıyorum. Bunun yanlış bir kullanım olduğunu çoğunluğun (orta parmak 'w') farklı kullandığını dahi 1-2 sene önce fark ettim. Şimdi denesem bile o şekilde kullanamıyorum.

Hatta Ctrl Shift kullanırken daha avantajlı bir tutuş gibi hissediyordum. Benim gibi bu şekilde kullananlar var mi merak ettim.
bi süre sonra klavye kaymaya başlıyo alışıyosun

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu çocuğa benzettim :D Alışkanlık ya.
Çocuk alışık olmadığı klavye ile 78 yaptı. Helal olsun.

Tabii rahatsanız sizin tercihiniz, pek bir önemi yok. Ergonomik zararı varsa o başka diyeceğim ama ben de 10 parmak pozisyonunda kullanmıyorum.

Ben klavyeyi yaklaşık 20 senedir bu şekilde kullanıyorum. Bunun yanlış bir kullanım olduğunu çoğunluğun (orta parmak 'w') farklı kullandığını dahi 1-2 sene önce fark ettim. Şimdi denesem bile o şekilde kullanamıyorum.

Hatta Ctrl Shift kullanırken daha avantajlı bir tutuş gibi hissediyordum. Benim gibi bu şekilde kullananlar var mi merak ettim.
bende eskiden oyle kullanıyodum ama dez avantajı var serçe parmağın ile shifte tıklayamıyosun 2 ayda alıştım ben

Yeni konular

Geri
Yukarı