Çözüldü Klavyeyi Islak Mendille Sildikten Sonra Çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Kendisi büyük diye seve seve kullandığım PS/2 A4Tech marka klavyem var. Az önce yağlı bir şeyler yedim ve o sırada bir şeyler yazıyordum ve haliyle klavye yağlandı. Ben de klavyeyi çıkarıp ıslak mendille silip tişörtüm ile kuruttuktan sonra yeniden PC'ye taktım. Klavyeyi taktığım zaman 3 ışığı yanıyor, yani çalışıyor fakat hiçbir şekilde bir tepki yok. Caps Lock falan değil tüm tuşlar tepki vermiyor. Şu anda küçük bir Logitech klavyem vardı yedekte ondan yazıyorum. Klavyenin çalışmama sebebi ne olabilir?

Çözüm
PS2, USB gibi hotplug değildir. BIOS tarafından tanınması için taktıktan sonra yeniden başlatmanız/sistem kapalıyken takıp sistemi öyle başlatmanız gerekir.

Çalışırken çıkardıysanız çok nadir de olsa anakarta zarar verebildiğini duymuştum. Bu işlemi sistem çalışırken mi yaptınız, klavyeyi çıkardınız?
PS2, USB gibi hotplug değildir. BIOS tarafından tanınması için taktıktan sonra yeniden başlatmanız/sistem kapalıyken takıp sistemi öyle başlatmanız gerekir.

Çalışırken çıkardıysanız çok nadir de olsa anakarta zarar verebildiğini duymuştum. Bu işlemi sistem çalışırken mi yaptınız, klavyeyi çıkardınız?

Çözüm

Evet işletim sistemi açık iken çıkardım klavyeyi. Dediğinizi yapıp, tekrar dönüş yapacağım.
Edit: Dediğiniz gibi oldu. Sistemi yeniden başlattım ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor, teşekkürler.

Son düzenleme:
PS2 candır, bende hem anı klavyeyi kullandım, şu an ise HP PS2 portlu klavye ile gayet mutluyum.
Tek sorunu artık bazı tuşlara sert basmam gerekiyor yoksa daktilo gibi basmıyor bazen. Onun dışında aynen çok rahat bir kullanımı var daha hızlı yazabiliyorum bu klavye ile.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı