Kliksa Gigabyte gtx970 g1 siparişimi iptal edecekmiş

Anladığım kadarıyla gtx970 ler 4gb ram kullanımı yerine 3.5 kullanıyormuş 3.5gb ı aşmaya kalkınca 1-3% performans düşüşü oluyormuş. bana okadar önemli gelmedi 3.5gb ram kullansın oyunlarda gpu rami okadar kullanılmıyorki şayet %3 lük bir performans düşüşü yaşasamda gtx980 mi alayım fiyat performansa bakınca gtx970 işimi görücek zaten torunlarımamı bırakacam kartı 4 5 yıl götürcek işte :D

Zaten performansta sıkıntı yok(2k, 4k ve SLI hariç) lanse edilişi 4GB ama kart 3.5GB normal şekilde kalan 0.5GB ise 1/7 hızda kullanmaya çalısıyor. Kimi kartta sorun olmazken kimisinde 0.5GB kullanamıyor. Başına gelmesin diye bilgilendirmeye çalıstım sadece.

Kutunun üstünde 4Gb yazan bir kartın, kutunun içinden 3.5GB olarak çıkması üstüne bunu yapan firmanın "performans farkı çok düşük" demesi. Rezillik.

Zaten performansta sıkıntı yok(2k, 4k ve SLI hariç) lanse edilişi 4GB ama kart 3.5GB normal şekilde kalan 0.5GB ise 1/7 hızda kullanmaya çalısıyor. Kimi kartta sorun olmazken kimisinde 0.5GB kullanamıyor. Başına gelmesin diye bilgilendirmeye çalıstım sadece.
Eğer kart 0.5GB'yi kullanmaya çalışırsa ortaya FPS dropları çıkıyor... Bir kullanıcı GTX 970 SLI ile 1440P'de Ultra ayarlarsa Shadow of morder oynayamadığını belirtmiş.

Firmayı kötüleyen bir mesajı alıntılayıp üstüne suç teşkil edebilir yazmışlar bir de. Büyük rezillik.

@Wictors tabiki 4gb diye lanse edilip 3.5 vermesi sıkıntı bilgi verdiğin için teşşekür ederim haberim yoktu gtx970 lerde böyle bir sorun olduğundan.kimi kartlarda sorun olmazken derken bunların içinde marka ayrımı varmı yoksa genel olarak gtx970 lerde şansına ne gelirsemi."Ayrıca bu sorunun sadece Hynix bellek kullanan kartlarda olabileceği de söyleniyor" diye okudum

@CriminalLeo 1080p de full+full de belki shadow of mordor. Diğer oyunlar için fazla.

@RockNRolla Marka farketmez kart böyle. Kart ne olursa olsun verdiğin paraya fazlasıyla değer. Sadece 5-6 sene kullanmak isteyeceksin bu kartı. Belki 2k veya 4k monitör alıcaksın ileri de. Sıkıntı yaşamanı istemediğimden bu bilgiyi belirttim. Yoksa ben üç tane aldım kendime, çevremde veya forumda onlarca kişiye aldırdım. Böyle paraya böyle performans süper !

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı