Klimayla PC soğutma riski

Aradaki mesafeyi arttırmanızı öneririm. Özellikle ilk 50cmlik alanda uzun süre ortam sıcaklığının çok altında klima çalıştırırsanız, nemlenme riski var. Oda soğuk olacağı için malum çekilen hava da soğuyacak. O yüzden yaklaştırma kısmı riskli bir konu. Yoksa güzel ve projelik bir konu :)
Teşekkür ederim. Endişelendiğimi konu buydu.

Şuanki işlemcim Ryzen 5 3600x ve soğutucusu CM ML240L işlemcim 4ghz de sabit çalışıyor. Değerleri bu şekilde yük testinde 65-67 derecelerde. Ancak Ryzen 9 5900x satın almak istiyorum ve doğal olarak soğutucumu da değiştireceğim (420mm radyatörlü aio düşünüyorum). Bu yüzden aslında böyle bir fikrim var.
420 biraz abartı. Ayrıca 420 mm radyatörü her kasaya da takamazsınız. 360 mm yeterlidir.

İşlemci sıcaklıkları 85 dereceye kadar normaldir. Bu kadar kafaya takmayın hocam. Ayrıca elektrik parası o klima ile?

İlçemizde rüzgar türbini olduğundan dolayı elektriğe çok az bir para ödüyoruz. Aslında elektriği kendimiz üretiyoruz gibi. Bu yüzden elektrik faturaları çok cüzi rakamlarda geliyor. Bundan dolayı evimizde 3 klima var. Ama işlemci ısısı konusunda haklısınız.
420 biraz abartı. Ayrıca 420 mm radyatörü her kasaya da takamazsınız. 360 mm yeterlidir.
Kasam ön tarafında 420mm, üst tarafına ise 360mm ye kadar radyatör desteğine sahip ama tabikide seçenekleri değerlendireceğim. Parçalar akrabam tarafından yurtdışından geldiği için daha çeşitli bileşenlere, daha uygun fiyatlara sahip olabiliyorum.

Geri
Yukarı