Klinik için websitesi önerisi

Thermes

Kilopat
Makaleler
61
Merhaba. Bir doktora kliniği için web sitesi yapacağım. GoDaddy tarzında içinde hazır şablonlu siteler önerebilir misiniz? Kliniğin fotoğrafları, basit bir form ve iletişim numarası vs. olacak yani çok fonksiyonlu bir site olmayacak diye tahmin ediyorum o yüzden hiç Python, JavaScript vs. programlaya girmeden görsel ağırlıklı basit bir şey yapmayı düşünüyorum. Sizce düşüncem doğru mu ve bu işin içindeki arkadaşlara soruyorum ne kadar bir ücret istemeliyim?

Merhaba. Bir doktora kliniği için web sitesi yapacağım. GoDaddy tarzında içinde hazır şablonlu siteler önerebilir misiniz? Kliniğin fotoğrafları, basit bir form ve iletişim numarası vs. olacak yani çok fonksiyonlu bir site olmayacak diye tahmin ediyorum o yüzden hiç Python, JavaScript vs. programlaya girmeden görsel ağırlıklı basit bir şey yapmayı düşünüyorum. Sizce düşüncem doğru mu ve bu işin içindeki arkadaşlara soruyorum ne kadar bir ücret istemeliyim?

Eger kendine portfolyo hazirlama pesindeysen cuzi bir fiyat ile anlasabilirsin. Google'da arat millet kaca web sitesi yapiyor, gozune carpan fiyat bandinin bir tik altina yap. ( Sana bu isi veren muhakkak aratmistir ya da aratacak )

Eger freelance takilmayacaksan ve halihazirda zaten iyi bir portfolyon varsa isi kac saatte yapacagini dusunuyorsan saatlik ucretin x tahmini yapacagin saat ( %15-20 buffer ) uzerinden hesap edip fiyat cek. Ayrica hosting masrafi da musteriye ait dogal olarak, herkes bunu bilmiyor, bilgilendirmek senin isin. Bitirdikten sonra support et, sorun cikarsa ilgilen yalniz birakma. Eger surekli sunu da ekleyelim, burayi soyle genisletelim diye ek istek yaparsa once "Parasiyla olur" deme, zamanim yok yeni ozellik eklemeye ayagi yap. Para teklifi ondan gelsin.

Musteriyle x tarihinde anlasip projeyi anahtar teslim yapacagin y tarihine kadar kaybolma. Parcalara bol ( gerci ufak bir sey ama ) , parca parca teslim et. Progress i gorme sansi ver musteriye ki, surekli bu is uzerinde calistigini ve kademe kademe ilerledigini hissetsin. Feedback almaya calis surekli nasil olmus, istediginiz gibi mi vs gibi.

Teknoloji olarak da, wp/php ailesi ideal gibi duruyor. Eger yapip unutacagin bir seyse isini gorur.
Zirt pirt yeni ozellik isteyecek bir musteri gibiyse, yarin bir gun "randevu sistemi de ekleyelim" diyecegini hissediyorsan onceden esnek bir yapiyla basla ki sonradan basin agrimasin. "Hayir onu yapamam" demek zorunda kalma, yeteneksiz oldugunu dusunur cunku.

Eger sadece statik bir tanitim sitesi olacaksa hazir templateler ile cozmek mumkun. Envato gibi yerlerde $40, $50 gibi fiyatlara gayet profesyonel WordPress sablonlari mevcut, onlardan bir tane satin alip ucretini musterine fatura edebilirsin. Veya front-end yeteneklerin iyiyse kisa sürede kendin begendigin bir temayi klonlayabilirsin.

Fakat eger ki hasta takip, randevu, tedavi, cari hesaplar vs. isin icine girecekse yani tam tesekkullu bir klinik takip sistemi yazilacaksa bunlar için anahtar teslim hazir bir sablon oldugunu sanmiyorum. Productionda olan benzer sistemler genelde aylik ucretlendirme yapiyor. Su ana kadar benzer klinik takip portallarinda gordugum en dusuk yillik ucret 1000 TL civarindaydi.

Ogrenmeye hevesli biriysen, vaktin de varsa PHP ogrenmesi en kolay back-end dillerinden biri. Client tarafi için de biraz JavaScript bakarsin, yaklasik 2-3 haftalik bir ogrenme surecinin ardindan hizli bir implementasyon ve test cycleindan sonra yaklasik 2 ay icerisinde sifirdan kendi sistemini Production'a sokabilirsin bence.

Bir arkadaşım var. Kendisi bir estetik kliniğin web tasarım ve dijital pazarlama işini yürütüyor. İsterseniz gayet kaliteli bir siteyi uygun ücret karşılığında anahtar teslim yapabilir. Siz de üstüne kar koyup kliniğe istediğiniz fiyatı sunarsınız. İlgilenirseniz iletişim için mail adresimi bırakabilirim.

Bir arkadaşım var. Kendisi bir estetik kliniğin web tasarım ve dijital pazarlama işini yürütüyor. İsterseniz gayet kaliteli bir siteyi uygun ücret karşılığında anahtar teslim yapabilir. Siz de üstüne kar koyup kliniğe istediğiniz fiyatı sunarsınız. İlgilenirseniz iletişim için mail adresimi bırakabilirim.
Yaptığı sitenin linkini atar mısınız?

Yaptığı sitelerden bazıları bunlar. Yarın isterseniz daha fazla link atabilirim.

Yaptığı sitelerden bazıları bunlar. Yarın isterseniz daha fazla link atabilirim.
Pinargurel'e yaptığını ne kadar yapmış mesela bilginiz var mı? 3 aşağı 5 yukarı en azından.

Geri
Yukarı