Klon Arduino Uno kod yüklenmiyor

Prisvx.q

Hectopat
Daha fazla  
Böyle kalıyor ne yapmam lazım? Normalde çalışıyor mesela olaydan sonra denedim her şey sorunsuz ama ır alıcı taktığımda klon olduğu için mesela tx 5V ve gnd pinlerini kullanıyorum. İlk kullandığımda çok ısındı yanlış takmıştım hatta elimi de yaktım ama Arduino'da sorun yok pinler çalışıyor ır alıcı taktığımda kodlar yüklenmiyor Arduino'ya. Neden?

1696868757783.png

CH340 çipliyse sürücüyü yükledin mi?

Edit: IR alıcı olayını gözden kaçırmışım. Tx RX pinlerini sök, kodu yükle. Jumperları sonra takmayı dene.

Başka bir usb portunu deneyin ve IDE'de doğru ardunio portunu seçtiğnizden emin olun.

Böyle kalıyor ne yapmam lazım? Normalde çalışıyor mesela olaydan sonra denedim her şey sorunsuz ama ır alıcı taktığımda klon olduğu için mesela tx 5V ve gnd pinlerini kullanıyorum. İlk kullandığımda çok ısındı yanlış takmıştım hatta elimi de yaktım ama Arduino'da sorun yok pinler çalışıyor ır alıcı taktığımda kodlar yüklenmiyor Arduino'ya. Neden?

Eki Görüntüle 1972146
Kod yüklerken tx ve rx pinlerini çıkarın kodu yüklendikten sonra yeniden takın.

Ben IR alıcı yerine bir push button görüyorum ve sanırım breadboard kullanmıyorsunuz ya da breadboard'u diyagrama eklemediniz. Diyagrama ekleyip atarsanız daha sağlıklı olur.

Ben IR alıcı yerine bir push button görüyorum ve sanırım breadboard kullanmıyorsunuz ya da Breadboard'u diyagrama eklemediniz. Diyagrama ekleyip atarsanız daha sağlıklı olur.

Tinkercad üzerinde öyle gözüküyor tamam breadboard ekleyip atayım

Ben IR alıcı yerine bir push button görüyorum ve sanırım breadboard kullanmıyorsunuz ya da breadboard'u diyagrama eklemediniz. Diyagrama ekleyip atarsanız daha sağlıklı olur.
1696870016003.png

TX+1'den 2 numaralı pin'e takın ardından 3.5V'den 5V'ye geçin.

Geri
Yukarı